Фермери Херсонщини виготовлятимуть паливні брикети з залишків обрізки садів та виноградників

0 157

У селі Музиківка Білозерського району Херсонщини фермерське господарство розгортає власний цех для переробки залишків деревини після обрізки на паливні брикети. Воно вже налагоджує технологічне обладнання й веде перемовини з одним із найбільших місцевих садівничих підприємств про вивезення посічених шматків непотрібних гілок власним коштом. Утім, обмежуватися цим не збираються: виконавчий директор підприємства Микола Панасенко повідомив, що у перспективі планують приймати такі відходи і від власників менших садів та виноградників — можливо, з обміном на готову продукцію.

Виробничих потужностей цеху достатньо для випуску трьохсот тонн таких брикетів на місяць. Та й довго шукати покупця на них також не доведеться. Голова Музиківської ОТГ Олександр Лейбзон каже, що громада охоче за них платитиме, якщо в ціні зійдуться. Адже тільки для обігріву двох великих шкіл у селах Музиківка та Східне (воно також входить до складу об’єднаної тергромади) потрібно не менш як 630 тонн твердого палива щомісяця. І купувати його під боком вочевидь буде дешевше, ніж возити здалеку, переплачуючи за транспортування. Або спалювати «валютний» газ.

До того ж, якщо такі підприємства з переробки деревного «садово-виноградного» сміття з’являться й по інших селах, і попит на таку сировину зросте, то власники садів зможуть не віддавати матеріали від обрізки безкоштовно. А ще й трохи підзаробити за рахунок їх продажу.

SEEDS.org.ua за матеріалами Голос України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!