Фермери Херсонщини вирощують рідкісну китайську біоту

0 442

Біота східна — хвойна рослина родом з Китаю. Зовні вона схожа на тую, але має золотавий окрас. У Криму декоративний чагарник вирощують здавна, а от на материковій Україні за біоту взялись лише останнім часом.

Зокрема китайську біоту вирощують у селищі Партизани, що на Херсонщині, котре нещодавно перейменували у Рикове. За ініціативою селищного голови Олександра Галицького у селищі створили розплідник декоративних рослин.

Посадковий матеріал місцеві беруть у сусідньому з Генічеським районом Мелітополі, або ж самі вирощують з насіння.

“Біоту ми дорощуємо, — розповідає Олександр Галицький. — Якщо висадити її посеред селища маленькою, вандали спокійно не пройдуть”.

Голова зізнається, що хоче, аби рідне Рикове було не просто зеленим, а вічнозеленим. Для цього у селищі і висаджують хвойні рослини. Нещодавно на двох вулицях з’явились 50 кущів ялівцю, ще 100 кущиків знаходяться на дорощуванні у розпліднику. Там же вирощують і ялинки різних видів.


Біота має фітонцидні властивості, тобто виділяє леткі ефірні олії з духм’яним хвойним ароматом, які вбивають мікроби і знезаражують повітря. Біота східна відноситься до неофіційних лікарських рослин. Для лікування захворювань застосовують листя і ядро насіння.

Листя біоти містить близько 0,12 % ефірної олії, дубильні речовини, смолу, а також деякі інші складники. Препарати з листя цієї рослини мають кровоспинні і в’яжучі властивості. Ядро насіння має у своєму складі жирну олію. Ефірна олія цієї рослини (а саме її складова хінокітіол) характеризується антифунгальними властивостями.

 

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Newday.kherson.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!