Французи допоможуть вінничанам створити агрохаб і агрокластер

0 178

Вінницька міська рада та Вінницька обласна державна адміністрація, в рамках спільного з французьким технопарком VITAGORA проекту, планують створити агрокластер за участю промислових компаній і агровиробників області.

Про це повідомив перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Здітовецький, йдеться в повідомленні ОДА. “Реалізація проекту дозволить Вінниці і регіону в цілому розвинути економічну діяльність в агропромисловій галузі, а також вийти на новий рівень міжнародного співробітництва”, – зазначив він.

Також чиновник зупинився на можливості створення спільних напрацювань, реалізації стартапів і відповідного супроводу на місцевому рівні, вдосконалення сільськогосподарського виробництва і використання водних ресурсів на території Вінницької області.

Крім цього, втілення проекту надасть можливість обміну досвідом в галузі агроекології та сільськогосподарського машинобудування.

“У жовтні 2019 року ми почали діалог з французькою стороною. Одне з пріоритетних напрямків співпраці – створення агрохаба в Вінниці і в області, який передбачає обмін досвідом, науково-дослідними напрацюваннями і тому подібним. Вінницький національний аграрний університет також долучається до співпраці і здатний надати свою навчальну базу для агрохаба.

Інший напрямок співпраці – агрокластер, тобто об’єднання фермерів, сільськогосподарських виробників, переробників і тому подібне. Це своєрідна платформа для співпраці, тому для нас важлива думка представників аграрного сектора з цього приводу”, – розповів про основні напрямки реалізації проекту заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

За словами чиновника, куратором проекту у Франції виступить агрокластер VITAGORA, який вже має досвід роботи з іншими країнами, надаючи допомогу в розвитку аграрного потенціалу.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!