Кабмін готує безвідсоткові кредити для українських заробітчан

1 563

Українців, які зараз заробляють на хліб за кордоном мотивують відкривати бізнес на Батьківщині. Можливість зайнятися справою своєї мрії має повернути частину заробітчан додому, вважають в уряді.

Тому Кабмін запропонував запустити програму безвідсоткових кредитів до 150 тис. гривень на відкриття своєї справи. На це влада готується виділити понад 100 млн гривень. Щоправда, такий законопроєкт ще має схвалити Верховна Рада.

Кредити планують видавати на відкриття малого бізнесу – наприклад, кав’ярні, невеликого хостела або теплиці для мікрозелені й овочів.

Головна умова: майбутній підприємець має вкласти у справу стільки ж власних грошей, скільки й держава.

Інші важливі моменти:

  • Гроші не доведеться повертати за наявності страхового стажу понад 10 років.
  • Якщо в одержувача немає 10 років страхового стажу, грант однаково дадуть, але пізніше його доведеться повернути в повному обсязі.

Але в Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування вже побоюються, що програма може не зацікавити заробітчан. За їхніми словами, мігранти більше хочуть займатися бізнесом, наприклад, в Польщі. І це підтверджує статистика: приблизно 11 тисяч українців відкрили в Польщі власну справу за два останні роки.

А ще більшість українців їдуть за кордон не для того, щоб заробити на мікробізнес, а щоби прогодувати сім’ю, кажуть експерти.

Водночас, тільки за офіційними даними НБУ, за 2019 рік заробітчани переказали в Україну 20 млрд доларів. Тобто фінансовий потенціал теж є. Головне – правильно ним розпорядитися.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Сьогодні

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. бандерівець пише

    і на кого розраховане це показушне лайно? так всі рвонули бізнес відкривати, знаючи українські реалії… корупцію і побори, які при зелерогих вийшли за межі навіть януковичцьких часів

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!