Капуста кейл може принести українським фермерам до 150 гривень з кожного квадратного метру

0 1 645

Собівартість і вихід товарної продукції капусти кейл може відрізнятися від ферми до ферми, але при відповідальному підході і злагодженій роботі витрати займають близько 50% доходу, розповів підприємець і менеджер з розвитку в сімейному господарстві «Карпусь» Олександр Балюра.

«Ми хотіли знайти культуру, яку можна легко вирощувати в стресових умовах і яку можна буде вигідно продавати весь зимовий сезон. Це все ускладнювалося тим, що ресторани, супермаркети і просто городяни хочуть продукцію на регулярній основі, тобто потрібен «овочевий конвеєр», адаптований до наших можливостей і природних сезонах», – говорить Олександр Балюра.

За його словами, кейл – майже дика капуста, має дуже сильні адаптаційні механізми і може виживати при -18°С, її цінують за унікальну холодостійкість.

«Вирощуємо кейл невеликими ділянками (100-300 м2), є можливість посадити і кілька гектарів, але спочатку треба навчитися добре продавати цей модний овоч. Протягом року робимо кілька циклів посадок, щоб мати гарантований урожай і таким чином забезпечити максимальну наявність кейла для продажу», – пояснює Олександр Балюра.

Підприємець розповідає, що одна рослина дає близько 1 кг листя, при густоті 5 рослин на 1 м2 можна отримати приблизно 5 кг/м2 за сезон. При мінімальній оптовій ціні з ферми в $2/кг (50-60 грн) виходить 300 грн валового доходу з 1 м2.

Також Олександр Балюра додає, що є можливість отримати прибуток приблизно 150 грн/м2. Наприклад, з однієї теплиці площею 300 м2 з мінімальним опаленням можна отримати 45 тис. грн прибутку за сезон.

«На жаль, у обсягів продажів є свій ліміт, капуста кейл має низький попит в Україні, продавати тоннами її не виходить, тому просто так помножити ці цифри на гектари недостатньо», – зазначає він.


Ферма «Карпусь» – невелике сімейне господарство на Дніпропетровщині. Спеціалізується на вирощуванні капусти кейл, овочів, квітів та пряних трав. Сучасні технології та методи вирощування дозволяють їм виробляти продукцію цілий рік.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!