Картопля в Україні подешевшала в 1,5 рази

0 219

У порівнянні із січнем ціни на картоплю “просіли” на 17% і фактично зрівнялись із цінами минулого року. Сьогодні на гуртовому ринку “Шувар” у Львові картоплю вже можна купити по 6,5-7,5 грн/кг.  Загалом за період зберігання картопля в Україні подешевшала на 50%.

“На початку осені ціни були невиправдано роздутими. Ті українці, які не піддалися паніці, сьогодні можуть купувати картоплю в 1,5 рази дешевше, ніж ті, що рятувались від можливого дефіциту у вересні. Але, нажаль, від цього постраждали не тільки пересічні українці.

Фінансові втрати сьогодні рахують ті підприємці, які скуповували картоплю у вересні з метою перепродажу ближче до початку весни. Пропозиція весь сезон підсилювалась рекордними обсягами імпорту, з другої половини зими власні запаси почали розпродовувати і українські фермери.

А населення сьогодні продовжує використовувати запаси, які були зроблені у вересні, тому попит доволі помірний. Саме через це ціни йдуть донизу”, – каже Тетяна Гетьман, керівник департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар”.

На думку пані Гетьман поточна ситуація на ринку каже про те, що дефіцит картоплі та овочів “борщового набору” в Україні – це виняток. Навіть якщо не вродило у місцевих господарствах, нам завжди допоможуть сусідні країни, бо в нас немає жодних обмежень щодо імпорту цієї продукції.

Починаючи з серпня, Україна не зупиняючись імпортувала картоплю. У період з липня по січень на наш ринок було завезено 262 тис. тонн картоплі – безпрецедентний обсяг імпорту за всі роки незалежності.

Торгова інфраструктура України дозволяє досить оперативно і рівномірно розподіляти пропозицію картоплі по всій території країни. Тобто вузьким місцем залишається недалекоглядність українських трейдерів та виробників, а також відсутність ефективної комунікації між ними в ланцюзі поставок.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Шувар

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!