Китайці розкуштували українську чорницю – купують у рази більше

0 287

Україна різко збільшила експорт замороженої чорниці лісової в Китай в 5,5 раз за перші чотири місяці 2020 року і стала найбільшим постачальником. Зростання поставок замороженої чорниці лісової в Китай з України спостерігається вже шостий рік поспіль.

Загальна виручка від експорту ягід у період з січня по квітень 2020 року досягала $6 млн.

В результаті різкого зростання обсягу поставок, Україна стала провідним постачальником замороженої лісової чорниці в Китай, обійшовши Канаду, Швецію, Латвію, Білорусь і Росію і Польщу, які також експортували цю ягоду в замороженому вигляді.

Це була єдина позиція плодоовочевої групи, яку Україна експортувала в Китай. Поставок ядра волоського горіха, які Україна здійснювала в Китай роком раніше, в 2020 році не було.

За 2015 рік обсяг експорту склав $383 тис. Після цього обсяги щороку збільшувалися і досягли $2,8 млн до 2018 року. Потім, в 2019 році, пішов справжній прорив, коли експорт замороженої чорниці виріс відразу більш ніж в три рази — до $10 млн. Тому, можна з високою часткою ймовірності припустити, що в 2020 році буде оновлено рекорд експорту цих ягід з України в Китай.

Україна вже досить давно домагається дозволу на поставку черешні і лохини в Китай, проте протокол про доступ до ринків Китаю досі не підписаний. Тому черешня з України для китайського ринку поставляється, переважно, через Гонконг, однак обсяги таких поставок порівняно невисокі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!