Ліцензування крафтового українського вина. Досвід винороба

0 1 292

У березні минулого року Верховною Радою України був прийнятий законопроект про розвиток виробництва терруарних столових вин, а також плодово-ягідних вин і натуральних медових напоїв (№6693). Згідно з ним виноробам зменшили кількість документів для отримання ліцензії – з 140 до 3, що скорочує період отримання ліцензії для малих виноробів. У листопаді 2018 року першу ліцензію за спрощеною процедурою отримала миколаївська сімейна виноробня Slivino Village. Керівник підприємства Георгій Молчанов поділився досвідом отримання ліцензії, подробиці читайте на SEEDS.

Під сімейним брендом

– Георгій, розкажіть, як з’явилася ваша виноробня?

– Slivino Village – це сімейний проект, в якому я і мій батько виробляємо вино з власне вирощеного винограду. У 2012 році ми заклали плантацію винного винограду (європейських і локальних сортів) і плодово-ягідного саду на схилі балки в селі Сливино (звідки і назва проекту). У 2016 році зробили перше вино, а вже 2017-го зайняли призові місця на Всеукраїнському конкурсі виноробів в Києві. В цей же час зародилася ідея виноробства як бізнесу, і тоді якраз з’явився законопроект, який спрощував процедуру ліцензування. А в 2018 році в Торгово-промисловій палаті ми познайомилися з авторами закону, які надали підтримку на шляху до легалізації.

– Скільки всього часу зайняла процедура ліцензування?

– Так як ми готувалися легалізуватися під уже існуючий законопроект, то з моменту, коли він вступив в силу, все зайняло 3 дні в Госпродпотребслужбе і місяць для розгляду документів в ГФС України.

Детальний план легалізації

– Розкажіть, які переваги дає для виноробів новий закон?

– Я думаю, що цей закон про фермерство, тобто ви займаєтеся вирощуванням винограду або плодово-ягідного саду, пасікою, і за підсумком цієї діяльності можете випускати високорентабельний готовий продукт. А сама легалізація передбачає декларування вашого обладнання і приміщення, де ви робите переробку, які в свою чергу повинні відповідати санітарним нормам України. Відповідно до закону, ви не можете здійснювати переробку покупної сировини, це, на мою думку, збільшить площі садів і виноградників, особливо в регіоні північного Причорномор’я.

– Георгій, назвіть п’ять кроків до легалізації крафтового вина.

– По-перше, закласти сад або укласти договір оренди вже готового виноградника. По-друге, купити обладнання, побудувати або облаштувати приміщення для переробки та зберігання, а також задекларувати це все в місцевій Держпродспоживслужбі. По-третє, оплатити 780 грн до місцевого бюджету. По-четверте, оформити фермерське господарство, яке може бути на єдиному податку. По-п’яте, подати документи в Державну фіскальну службу України.

– Які у вас плани на майбутнє?

– Ми закладаємо 6 га виноградника на схилі річки Південний Буг, і через 4 роки вийдемо на обсяги до 100 тис. літрів на рік. Зараз же ми виробляємо мало вина – всього 2 тис. пляшок на рік. Можна сказати, що робимо його для себе, експериментуємо, вчимося виготовляти дійсно якісне українське вино. Також в планах – створення асоціації, яка буде лобіювати інтереси виноробів як на місцевому, так і на державному рівні. Адже у нас ще залишилися пережитки радянської системи, зокрема, це акцизна марка. Я думаю, ми повинні або декриміналізувати її, або повністю відмовитися, оскільки це остання перепона, яка стримує виноробів. Думаю, що в майбутньому нас чекає бум крафтового виноробства, як це було з пивом.

SEEDS за матеріалами TechDrinks

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!