LNZ Group відмовляється від нішевих культур

0 149

Компанія LNZ Group припиняє трирічні експерименти з нішевими культурами — горохом, сочевицею, льоном, коріандром.

Про це заявив директор з аграрного виробництва LNZ Group Роман Франчук.

«Насінництво вимагає бездоганної чистоти на заводі, суворої уваги на ділянках гібридизації. А нішеві культури потребують окремого і різноманітного до них ставлення, яке можуть собі дозволити невеликі агрогосподарства. Залишаємо хіба що спельту, дику пшеницю», — уточнив він.

За словами Романа Франчука, LNZ Group роками намагається принципово не змінювати тактику посівної кампанії. З 70 тис. га загальних площ окремий блок насінництва складається з 5 тис. га кукурудзи і 1,5 тис. га соняшнику.

«У товарних посівах і нинішнього року переважатиме кукурудза — до 40 тис. га. В однакових пропорціях засіємо соняшник, пшеницю, сою, — уточнює директор з аграрного виробництва LNZ Group Роман Франчук. — Пшеницю позиціонуємо як гарний попередник для ділянок гібридизації і соціальний проект для пайовиків. Основна ставка — на кукурудзу».

При цьому він додав, що компанія зменшує площі під соняшником.

«Насамперед, занадто захоплюватися зараз цією культурою неетично. По-друге, вирощуємо його на насіння, тому не можемо перенасичувати площі, а дбаємо про оптимальне розміщення ділянок гібридизації», — констатував Роман Франчук.

«Насіннєве виробництво останніми роками продовжує потерпати через проблему з так званими вихідцями-одноосібниками, які виокремлюють свої наділи для самостійного обробітку, утворюють «шахматки» на полях. Намагаємось різними методами домовлятися із такими господарями. Наприклад, пропонуємо насіння та засоби захисту для культур на сусідніх полях із нашими ділянками гібридизації. Шукаємо компроміси», — пояснює директор з аграрного виробництва LNZ Group.

За його словами, озимі у господарстві із зими вийшли добре в усіх кластерах.

До початку посівної в LNZ Group готові, лише очікують оптимальної температури ґрунту. Лебединський кластер підживлено повністю, Лівобережний — наполовину. У Сумській області очікують танення снігу.

У господарствах групи традиційно застосовують оранку, глибоке розпушування.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!