Майже дві третини насаджень лохини в Україні закладено імпортними саджанцями

0 550

Починаючи з 2016 року суттєво зросли обсяги імпорту саджанців лохини в Україну. За даними митної статистики, з 2007 року Україна офіційно імпортувала 5,1 млн. шт. саджанців, що еквівалентно площі близько 1800 га.

Таким чином, можна припустити, що близько 65% насаджень лохини в Україні закладено саме імпортними саджанцями. Про це йдеться в дослідженні, яке стало результатом співпраці експертів ягідного ринку: Олени Поперечної (ТОВ Фруктовий Проект), Олега Босого (ТОВ ФруТек), Олександра Ярещенка, (Інститут Садівництва НААН).

За даними дослідження наразі в Україні налічується понад 120 виробників які вирощують лохину на площі понад 3 тис. га, а це понад 40 % комерційних площ ягідних насаджень.Протягом 2014-2019 рр. в Україну було офіційно ввезено 3 млн. 850 тис. саджанців цієї культури. Основними імпортерами саджанців лохини в Україну протягом 2014-2019 рр. стали: Польща (50%), Нідерланди (27%) та США (23%).

Найбільшими іноземними розсадниками – постачальниками садивного матеріалу лохини в Україну є FallCreek Driesvenplant B.V. (США/Нідерланди), компанії Plantin (Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Kusibab), Polskie borowki sp. z o.o., розсадник Złota Jagoda (Krzysztof Botul) із Польщі.

«Варто також взяти до уваги, що крім цього певна кількість садивного матеріалу лохини (передусім з Польщі), була ввезена до України неофіційно», –  пише Фруктовий Проект ТОВ на своїй сторінці у Facebook.    


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!