Мешканка Дніпропетровщини замість картоплі успішно вирощує на городі батат

0 742

Це неправда, що батат росте лише у тропіках. Алла Данилова з Дніпропетровської області стверджує, що навіть у північних областях України він чудово почувається, пише SEEDS.   

За словами Алли, батат набагато врожайніший за звичну для українців картоплю, має солодкий смак і низький глікемічний індекс. Вона вирощує його не лише для себе, а й на продаж.

«На смак він солодший, ніж картопля. Раніше, коли люди питали про батат, вони хотіли отримати щось на кшталт картоплі, без солодкого смаку. Але зараз, коли батат з’явився на полицях супермаркетів, і люди спробували, почали звикати до його смаку.

Батат може бути білим, жовтим, помаранчевим, фіолетовим. Різний колір – різний смак. Помаранчеві та фіолетові сорти більш солодкі, ніж білі та жовті. У печеному вигляді солодкими будуть усі сорти. Тепер картопля після батата мені здається несмачною, а батат дуже подобається», – розповіла Алла Данилова Дніпровській панорамі.

Батат підходить для людей із цукровим діабетом, тим, хто хоче схуднути. Його рекомендують педіатри як перший прикорм дітям: він солодкий і нагадує мамине молоко, до якого дитина звикла.

“Солодка картопля” містить волокна, які очищають кишечник. Корисний тим, хто страждає на геморой, запорами: налагоджує роботу ШКТ.

Читайте також: Нашестя фур на Одещині перетворює регіон на епіцентр масштабного екологічного лиха 

Алла Данилова розповідає, що з батату можна готувати ті самі страви, що і з картоплі, при цьому вони будуть набагато яскравішими за смаком.

«Я, наприклад, завжди кладу в гарячі страви різні сорти батату – білий, жовтий, помаранчевий – у суп, наприклад. Якщо це борщ – обов’язково фіолетовий. Картоплю повністю замінила бататом.

Дуже люблю запечений батат, драники з батату, фрі, хоча останнє не дуже корисне. Чоловік любить його смажити на салі з цибулею та часником», – розповідає Алла.

У майбутньому Алла разом із чоловіком планують придбати ділянку землі, яка дозволить вирощувати “солодку картоплю” цілий рік.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!