Більше 300 українських підприємців отримають мікрогранти на 77 млн грн для старту бізнесу

0 203

Одразу 320 українських підприємців отримають від держави грантові кошти на 77 млн грн на започаткування або розвиток бізнесу за програмою «Власна справа» за підсумками тринадцятої хвилі подачі заяв, пише SEEDS.   

Від початку дії програми її переможцями стали вже 7 тисяч українців, яким буде надано фінансову підтримку на 1,7 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, пише пресслужба Мінекономіки.

«За результатами тринадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти 320 українців отримають 77 млн грн на старт або розширення свого бізнесу. Загалом з початку дії програми «Власна справа» можливістю отримати фінансову підтримку від держави на розвиток бізнесу скористались вже 7 000 українців.

Цим підприємцям буде надано 1,7 млрд грн на реалізацію їхніх бізнес-проектів. Понад 6 000 переможців програми вже отримали кошти на свої рахунки та спрямували їх в розвиток своєї справи. При цьому вони створять 16,5 тисяч робочих місць”, – зазначила Тетяна Бережна.

Читайте також: Мешканка Дніпропетровщини замість картоплі успішно вирощує на городі батат

Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найбільше грантоотримувачів із Львівської (53 особи), Рівненської (23 особи), Київської (23 особи), Івано-Франківської (22 особи), Житомирської (20 осіб), Волинської (19 осіб), Дніпропетровської (18 осіб) областей.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці тринадцятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 115 осіб;
  • переробна промисловість – 57 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 43 особи.

За грантовою програмою “Власна справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8000 нових робочих місць.

Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів.

Урядовий проект  єРобота  включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!