МінАПП закликають переглянути програму по холодильниках у бік адаптації її до ягідних господарств

0 123

Громадська організація “Укрсадвинпром” закликає Міністерство аграрної політики і продовольства адаптувати державну програму компенсацій витрат на будівництво холодильників для фруктів під ягідні господарства, повідомив член організації, засновник компанії з виробництва органічної лохини “Ягідка” Олег Науменко.

“Ми в 2018 році отримали компенсацію за посадковий матеріал в повному обсязі. Однак у чиновників є нерозуміння деяких простих запитань … Ми просимо Мінагропрод почути нас і переглянути програму по холодильниках в сторону адаптації її до ягідних господарств”, – сказав він в ході прес-конференції в четвер.

На думку представників “Укрсадвинпрому”, слід знизити критерій потужності такого обладнання для компенсації з держбюджету з 500 тонн, як це передбачає чинна урядова постанова, до 50-100 тонн.

“Крім закладки нових насаджень, потрібно думати також про зберігання фруктів та ягід. Однак холодильне обладнання потужністю 500 і більше тонн використовується великими підприємствами-виробниками яблук. А для лохини, смородини, ожини потрібні холодильники меншої потужності”, – пояснив директор Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України Ігор Гриник.

Як уточнив глава “Уксадвінпрома” Володимир Печко, в 2019 році на компенсацію будівництва холодильного обладнання за діючими вимогами претендує близько 15 підприємств.

За його словами, якщо критерії до обладнання будуть знижені, на компенсацію за даною держпрограмою зможе претендувати близько 80 експортоорітентірованних підприємств.

“Це підтримає не тільки великих виробників фруктів, але і невеликі фермерські господарства. А також дасть можливість зберігати ягідну продукцію близько трьох місяців і експортувати її не тільки в країни ближнього зарубіжжя, але і в далекий Китай, а також в Чилі і Аргентину”, – додав В.Печко.

Як повідомлялося, Міністерство аграрної політики та продовольства України виділило 100 млн грн на компенсацію витрат по будівництву холодильників для фруктів, щоб вирішити ситуацію з надлишком яблук. Компенсації з держбюджету підлягало понад 50% вартості обладнання.

SEEDS.org.ua за матеріалами Інтерфакс-Україна

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!