Міндовкілля скасувало заборону на висадку інвазійних видів дерев

0 1 123

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів скасувало перелік 13 інвазійних дерев, які було заборонено висаджувати для створення та відновлення лісів та полезахисних смуг, пише SEEDS.

Наказ про скасування не опублікували на офіційному сайті відомства. Про це повідомила “Українська природоохоронна група”. Екоактивісти підкреслили. що перелік скасували попри численні звернення науковців, екоспільноти та громадськості.

Перелік заборонених інвазійних дерев затвердили ще у травні 2023 року. Однак скасували через позицію Державної регуляторної служби. Міндовкілля планує повторно затвердити перелік інвазійних дерев.

“З боку Міндовкілля не було ні спроби оскаржити рішення ДРС, ні намагання якось інакше зупинити висадку інвазійних дерев цієї осені! Навіть наказ про скасування – і той не опублікували на сайті.

У відповіді на наш запит міністерство повідомило, що планує затверджувати перелік інвазійних дерев повторно. Але з початку жовтня жодного руху в цей бік не спостерігається”, – пишуть екоактивісти “Української природоохоронної групи”.

В УПГ припустили, що Міндовкілля чекає ухвалення законопроєкту №9516 “Про ефективне управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах”, який вони називають вигідним лісівникам. Або ж закінчення осінньої лісокультурної кампанії.

Читайте також: Фермери Одещини самотужки висаджуватимуть лісосмуги

“Сумно, але одне з небагатьох природоохоронних досягнень останнього року втрачене. Сподіваємося, не назавжди”, – підкреслили екоактивісти.


У травні 2023 року Міндовкілля затвердило перелік 13 чужорідних інвазійних видів дерев, заборонених до висадки в лісах України.

До переліку увійшли: айлант найвищий, аралія маньчжурська, в’яз низький, гледичія колюча, горіх чорний, дуб червоний, каркас західний, клен ясенелистий, маслинка вузьколиста, павловнія (види та гібриди), робінія звичайна, черемха пізня, ясен пенсільванський.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!