Важлива умова високого врожаю — правильна сівозміна

0 57

Доктор сільськогосподарських наук, професор Зеновій Сич живе на Дніпропетровщині, за 100 кілометрів від зони бойових дій. Однак і тепер він не полишає улюбленого заняття, якому присвятив усе життя, — праці на землі, пише SEEDS.

Чоловік вирощує багато різноманітних овочів. Одним із найулюбленіших вважає часник, якого має понад 30 сортів (французький, китайський, зі стрілками і без). Вирощує цю культуру щосезону.


Важлива умова високого врожаю — правильна сівозміна. У середині жовтня науковець висаджує зубки озимих сортів. На початку липня викопує дозрілі головки. А вже через кілька днів звільнені площі засіває редькою дайкон, пекінською капустою та кольрабі.


Зібравши їх у листопаді, Зеновій Сич відразу переорює ділянку. Навесні ж тут «прописує» огірки, помідори, що теж виростають нівроку. Відтак можна знову повертати пекучий овоч.

Ще один хороший варіант сівозміни: після часнику — амарант, насіння якого Зеновій Деонизович збирав у січні. На окремих ділянках замінював його руколою та фацелією (як сидератами).

Читайте також: Кабмін змінив умови надання грантів на теплиці та сади

До речі, господар тримає курей. Вони охоче клюють вирощену на ділянці зелень, пише «Високий Замок».

Пан Зеновій активно працює, чимало експериментує, а набутим досвідом охоче ділиться з початківцями. Окрім того, не припиняє писати книги, які виходять у світ. Нещодавно видав дослідження про сорти рослин.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!