Миші заполонили поля озимих культур на Харківщині

0 978

Результати моніторингу озимих культур на Харківщині свідчить про заселення мишоподібними гризунами 100% обстежених площ. Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

За даними спеціалістів, впродовж останнього тижня при проведенні обстежень посівів сільськогосподарських культур та інших стацій на 100% обстежених площ було відмічено наявність мишоподібних гризунів.

В посівах озимої пшениці, ріпаку, багаторічних трав та полях з під соняшнику і кукурудзи гризуни нараховувались за чисельності 1,0-2 колонії на гектарі, неорних землях  — 2,8-3 колоній на гектарі.

Зазначається, що на обстежених площах у посівах сільськогосподарських культур економічний поріг шкодочинності не перевищений. Надалі суттєвого зростання популяції мишоподібних гризунів на усіх землях, в тому числі озимині, очікувати не слід.

“Водночас, враховуючи динамічність розвитку гризунів та здатність полівок до розмноження, необхідно забезпечити ретельний моніторинг озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами”, — йдеться в повідомленні.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!