На Львівщині побудують перший в країні комплекс геотермальних теплиць

0 152

На Львівщині створять комплекс теплиць, який працюватиме зі застосуванням геотермального тепла надр Землі, пише SEEDS.

В Україні такий проєкт реалізують вперше. Та й по всьому світу їх лише декілька, повідомив керівник Львівської ОВА Максим Козицький.

Читайте також: Експорт ягід з України щороку зростає приблизно на 25%


«У тепличному комплексі вирощуватимуть томати, огірки, перець та салат. Оскільки основні постачальники з Херсонської та Запорізької областей перебувають в тимчасовій окупації і є дефіцит тепличних овочів в Україні, це дуже актуальний проєкт.

Площа тепличного комплексу становитиме 15 га. За площею він буде другим в Україні. Роботою забезпечать 180 осіб. Інвестують у проєкт близько 70 млн євро», – йдеться у повідомленні Максима Козицького.

Використання геотермальних ресурсів дозволить теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема, за словами Максима Козицького, економія газу на рік становитиме 8 млн кубометрів. Таким чином буде можливість постачати овочі за доступними цінами, переконаний керівник Львівської ОВА.

Реалізує проєкт компанія «Тріосан Холдинг Україна». Львівська ОВА та Львівська облрада сприятимуть у цьому. Відповідний Меморандум про співпрацю вже підписали, зазначає Максим Козицький.

«Будівництво планують розпочати наступного року, у 2025 році – запустити в роботу першу чергу. Витрати покриє «Тріосан Холдинг Україна», підприємство вже уклало договір із американською фінансовою компанією», – додає керівник Львівської ОВА.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!