На півдні України стартує пілотний проєкт з відновлення зрошення

0 647

Херсонщина, Одещина та Миколаївщина працюватимуть над впровадженням пілотного проєкту з відновлення зрошення на півдні України. про це повідомляє офіційний сайт Херсонської ОДА. 

«Відповідний меморандум про співпрацю підписав сьогодні під час робочого візиту до Миколаєва голова облдержадміністрації Сергій Козир з головою Одеської ОДА Сергієм Гриневецьким та очільником Миколаївщини Віталієм Кімом», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підписаний документ передбачає, зокрема, створення потужного водогосподарсько-меліоративного комплексу на півдні України; модернізацію існуючих та будівництво нових зрошувальних систем.

“Сподіваюся на ефективну співпрацю та реалізацію цілої низки спільних проєктів, які стануть фундаментом розвитку зрошення на півдні України”, – прокоментував підписаний меморандум голова Херсонської ОДА Сергій Козир.

Він також наголосив, що розвиток зрошення – це надзвичайно важливе питання для України, адже йдеться про продовольчу безпеку.

Козир підкреслив, що для Херсонщини розвиток системи зрошення є життєво необхідним. Адже це зробить можливим перетворення зони ризикованого землеробства у територію збільшення врожаїв.


Зрошенням в Херсонській області охоплено всього 320 тисяч гектарів. Цього недостатньо, а тому пріоритетне завдання – відновлення зрошувальних мереж до проєктної потужності 427,1 тис. га та її розширення до 600 тис. га до 2030 року.

Наразі в області впроваджується регіональний пілотний проєкт Створення Інвестиційного парку “Відновлення зрошення на Херсонщині”, який передбачає реконструкцію зрошувальних систем на площі 63,6 тис.га на платформі Інвестиційного парку із 7 територіальних громад. Також у межах проєкту “Магніти України” до Офісу Президента подано 9 регіональних проєктів з розвитку та відновлення зрошувальних мереж.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!