На Волині півсотні дівчат навчаються на трактористок, хоча раніше це була винятково чоловіча спеціальність

0 134

Щороку в закладах профтехосвіти Волині професію тракториста здобувають більше тисячі учнів, але потреба у таких фахівцях постійно зростає. Сьогодні на трактористок навчаються аж півсотні волинянок, хоча раніше жінкам було заборонено здобувати цю професію,  пише SEEDS.

За словами помічника майстра Юрія Матвійчука, у машинно-тракторному парку Колківського центру профосвіти – 36 тракторів і навчальний полігон, де двічі на тиждень відбуваються практичні заняття.

«У групах трактористів – приблизно по дві дівчини. Дівчата в нас навчаються доволі легко. На відміну від хлопців, вони сприймають інформацію вміло, і якось спокійніше та вдаліше в них виходить», – розповів Суспільному Юрій Матвійчук.

Торік у Колківському центрі професійної освіти на спеціальність тракториста був конкурс, розповіла директорка закладу Людмила Панасюк, яка за освітою – трактористка. З її слів, завдяки конкурсу вдалося відібрати найкращих і сформувати потужні групи.«За період війни в нас 10 дівчат навчається і доросле населення, яке проходить підвищення кваліфікації. Жінки також ідуть, бо чоловіків позабирали на війну, а вони мають землю, мають техніку. У нас 17 жінок також здобули цю професію за останні два роки», – зазначає вона.

Читайте також: Виробництво сухого молока в Україні стало збитковою справою

За попитом і популярністю професія тракториста у волинських училищах посідає п’яте місце. Зараз на трактористів навчається 1200 учнів із семи тисяч, каже заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Ткачук.

«У характеристиці були обмеження за статтю, жінкам було заборонено навчатися на трактористів через умови праці. Сильна вібрація дуже згубно діє на жіночий організм, але техніка міняється і вимоги змінилися», – додає Олександр Ткачук.

З його слів, усіх трактористів, які працювали офіційно, мобілізовано до лав ЗСУ. Волинь – аграрна область, тому потреба в трактористах величезна.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!