На Волині родина бджолярів знайшла новий заробіток – промислове запилення рослин

0 3 163

Кажуть, що будь-яка йде на лад тоді, коли вкладаєш у неї свою душу. А коли до діла береться вся велика багатодітна родина – то вона має бути приреченою на успіх. Так, як це робить родина переселенців Тимчуків.

Там, у Макіївці Донецької області, де «до війни» проживала родина Тимчуків, й почали розвивати бджолярську справу.  Пилип Тимчук  зізнається, що продаж самого меду та продуктів бджільництва тут, на Волині, не давали такого прибутку, як у Донецьку. Тож треба було шукати інший спосіб «бджолярського» заробітку. Вихід побачили у промисловому запиленні рослин.

Така співпраця із запилення рослин бджолами є взаємовигідною для обох сторін, адже пасічники отримують кошти за запилення та натуральний мед, а аграрії – збільшену врожайність на 30-60% завдяки бджолам та значно менше нітратів у майбутньому врожаї.

“На жаль, на Волині аграрії не звикли користуватися таким методом запилення. А він є дуже ефективним. Наприклад, на гектар поля, щоб підвищити врожайність соняшника на 60%, достатньо встановити 4-5 вуликів», – розповідає Пилип.

Мед та продукти бджільництва – це найкращі ліки від багатьох хвороб. Зараз у пасічників в асортименті є лохиновий, гречаний та липовий з різнотрав’ям, соняшниковий мед.«Узагалі бджільництво – безвідходна справа. Ми отримуємо мед, пилок, пергу, яка містить 300 вітамінів, забрус (мед з воском, який також є дуже корисним), прополіс, що є природним антибіотиком, маточне молочко та трутневе молочко. Побічним продуктом бджільництва є воскова міль, що практично є панацеєю при лікуванні багатьох хвороб», – каже Пилип.

Наразі ж реалізацією «медової» продукції займаються брат Данило через мережу Інтернет, Інстаграм та групи у Вайбері, пропонуючи ще й делікатеси – горішки з медом, сухофрукти з медом та інші варіації медових солодощів. Пробують реалізовувати мед і на ринках Любомля, Шацька та інших міст.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Газета “Новий погляд+

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!