Найбільший провал ринку – обмежений доступ до фінансування для малих фермерів

0 957

Існуючі сьогодні програми підтримки сільгоспвиробників неефективні – вони не лише не впливають на інвестиційні рішення в секторі, а й не стимулюють розвиток ефективності роботи агропідприємств. Більше того, потрібно пам’ятати, що впродовж останніх 20 років АПК є чистим реципієнтом державної підтримки.

На цьому наголосив у своїй презентації Олег Нів’євський, доцент Київської школи економіки, експерт із земельних питань під час панельної дискусії, організованої Громадською коаліцією за скасування земельного мораторію.

“Існуючі програми мають мінливий та поганий дизайн, недофінансовуються, конфліктуючі цілі, сконцентровані на великих виробниках. По суті вони лише накопичують викривлення в економіці та є поганим інструментом стимулювання росту та диверсифікації виробництва.

Нову та ефективну систему підтримки потрібно формувати виходячи із провалів ринку та політик, які є в аграрному секторі.

Найбільший провал ринку, який наразі є, – це обмежений доступ до фінансування для малих сільгоспвиробників.

Провал політики, який ми мали впродовж минулих 20 років, – це непряма підтримка держави у вигляді субсидій та пільгового оподаткування розвитку великих виробників”, – заявив він.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!