Нардепи збираються подбати про захист бджільництва

2 1 634

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №2140 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва”. Про це повідомляється на офіційному сайті Ради.

Ініціаторами законопроекту є Андрій Деркач, Ігор Молоток, Нестор Шуфрич, Юрій Павленко, Валерій Давиденко, Валентин Наливайченко та інші.

Однак наразі текст законопроекту на сайті відсутній.

Бджоли відіграють важливу роль в сільському господарстві як запилювачі квіткових рослин. Однак останнім часом частішають випадки загибелі цих комах від використання засобів захисту рослин.

Отруєння бджіл спостерігається у весняно-літній період при масових обробках сільськогосподарських посівів, зазвичай під час цвітіння ріпаку та соняшнику.

Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром і пилком, в результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція. Найбільш небезпечні для бджіл інсектициди, тобто препарати які застосовують проти шкідників.

Так, за даними науковців, у 95% випадках хімічний токсикоз викликають саме ці речовини, в 4% – гербіциди і лише 1% припадає на інші хімікати.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
2 Comments
  1. Alexander пише

    Чи можна стимулювати фермерів засіювати певну частину їх паїв медодайними травами/деревами?

  2. Сергій Міценко пише

    Сільське господарство зараз, дуже, виснажує наші чорноземи.
    Мало того, при обробці полів вітер часто дме у бік лісосмуги, через що можна нерідко спостерігати як масово всихає бік лісосмуги близький до поля😔😢

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!