Нардепи збираються подбати про захист бджільництва

2 1 664

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №2140 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва”. Про це повідомляється на офіційному сайті Ради.

Ініціаторами законопроекту є Андрій Деркач, Ігор Молоток, Нестор Шуфрич, Юрій Павленко, Валерій Давиденко, Валентин Наливайченко та інші.

Однак наразі текст законопроекту на сайті відсутній.

Бджоли відіграють важливу роль в сільському господарстві як запилювачі квіткових рослин. Однак останнім часом частішають випадки загибелі цих комах від використання засобів захисту рослин.

Отруєння бджіл спостерігається у весняно-літній період при масових обробках сільськогосподарських посівів, зазвичай під час цвітіння ріпаку та соняшнику.

Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром і пилком, в результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція. Найбільш небезпечні для бджіл інсектициди, тобто препарати які застосовують проти шкідників.

Так, за даними науковців, у 95% випадках хімічний токсикоз викликають саме ці речовини, в 4% – гербіциди і лише 1% припадає на інші хімікати.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
2 Comments
  1. Alexander пише

    Чи можна стимулювати фермерів засіювати певну частину їх паїв медодайними травами/деревами?

  2. Сергій Міценко пише

    Сільське господарство зараз, дуже, виснажує наші чорноземи.
    Мало того, при обробці полів вітер часто дме у бік лісосмуги, через що можна нерідко спостерігати як масово всихає бік лісосмуги близький до поля??

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!