Навісне обладнання для мотоблоку може замінити фермерам одразу кілька агрегатів

0 175

Причіпне й навісне обладнання на мотоблок суттєво розширює базовий набір функцій сільськогосподарської техніки та дозволяє окрім стандартної культивації ґрунту виконувати інший спектр фермерських задач, пише SEEDS.

Таке обладнання допомагає обробляти ґрунт, садити та викопувати коренеплоди, перевозити вантажі, косити траву, прибирати територію від снігу, бруду та сміття, перекачувати воду, подрібнювати гілки, колоти дрова та багато іншого. 

 

Види навісного обладнання для мотоблока

Сьогодні в Україні можна купити різне навісне до мотоблока на AGRO.RIA. Все залежить від потреб фермера. Розглянемо найпоширеніші пристрої, які застосовуються в якості навісного обладнання. 

 

Плуги й оранки

Плуг використовують або навесні перед посадкою, або для підняття цілини чи оранки під зиму. Його підбирають під конкретну модель мотоблоку – залежно від ваги, потужності, розважування та інших параметрів.

При виборі слід враховувати тип ґрунту: наскільки він важкий, чи оброблена цілина. Чим важчий і потужніший мотоблок і чим легший грунт, тим більше захоплення лемеша плуга краще використовувати. Для регулювання положення плуга необхідне зчеплення, а також ґрунтозачепи замість пневмоколес — для кращого зчеплення з ґрунтом.

Тому потрібно обов’язково попросити у продавця інструкцію з регулювання плуга за допомогою зчіпки – її вивчення заощадить багато часу та сил: відразу налаштувати плуг і почати працювати навряд чи вдасться без досвіду.

 

Підгортачі (окучники)

Підгортання використовують для нарізки борозни перед посадкою картоплі, для закапування, а також для подальшого підгортання. Підгортачі бувають розстібні та дискові. Перший тип нагадує собою плуг з відвалами в дві сторони і регулювання ширини захоплення, а дисковий складається з рами і двох дисків на підшипниках.

 

Фрези або культиватори

Фреза потрібна для культивації ґрунту. На мотоблоках, залежно від конкретної моделі, може бути два варіанти їх встановлення та використання:

  1. Фрези, які ставлять замість коліс мотоблока, по суті перетворюючи його на мотокультиватор. Такі фрези використовують на легких та середніх мотоблоках – масою від 50 до 100–110 кг. Вони відмінно підходять для приватного використання, якщо площа під обробку не дуже велика — до 20 соток (дача, город). У таких фрез досить велика глибина культивації, проста та надійна конструкція, як правило, вони йдуть у комплекті з мотоблоком. Альтернатива заводським фрезам – так звані гусячі лапки. Вважається, що такими фрезами простіше обробляти цілину.
  2. «Активний» культиватор із приводом, який встановлюють ззаду мотоблока. У таких фрез менша глибина культивації, проте з ними зручніше працювати завдяки відсутності навантаження на руки. Такі агрегати зручно використовувати на великих площах, зокрема у фермерських господарствах. Як правило, активні ґрунтофрези не входять до стандартної комплектації мотоблоку. 


Борони

Використовуються для вирівнювання поверхні ґрунту, наприклад, перед посадкою газону, для аерації, а також для збирання бур’янів. Конструкція деяких пристроїв дозволяє з’єднувати кілька виробів, що є актуальним для обробки великих площ і важких мотоблоків. 

 

Картоплесаджалки

Як випливає з назви, пристрої призначені для посадки картоплі. Вони мають бункер, в який засипається картопля. Перед бункером розташований підгортник для нарізання борозни, а ззаду — два диски, які допомагають засипати картоплю та формувати грядки.

З бункера картопля потрапляє в борозну за допомогою транспортерної стрічки, яка починає рухатися за рахунок приводу від опорних коліс сажалки або валу відбору потужності мотоблока.

 

Додаткові пристрої для навісного обладнання

Для приєднання та правильної комфортної роботи навісного обладнання додатково потрібні:

  1. Зчіпка – дозволяє точно відрегулювати різні навісні знаряддя, наприклад плуг, підгортач, картоплевикопувач. Зчіпку встановлюють ззаду в причіпний пристрій мотоблока. 
  2. Грунтозачепи – металеві колеса для покращення зчеплення мотоблока із ґрунтом. Для плуга потрібні нижчі, але широкі колеса, для підгортання — вузькі та високі, тому в ідеалі має бути два комплекти ґрунтозачепів.
  3. Обважнювачі – використовуються через важкий і мокрий грунт або недостатню вагу плуга, оранки. Обтяжувачі вішають спереду на штир мотоблока або встановлюють на ґрунтозачепи. 
  4. Адаптери для обробки ґрунту – дозволяють працювати на мотоблоці сидячи, перетворюючи його на міні-трактор. Адаптери бувають двох видів: передні та задні. Передні стикуються із мотоблоком спереду, а ззаду на мотоблок встановлюють навісне знаряддя.

 

Висновок

Навісне обладнання допомагає зекономити час та зусилля при сільськогосподарських роботах, підвищити якість посіву та росту рослин. До речі, на сайті AGRO.RIA можна знайти всі необхідні знаряддя для важкої фермерської праці за розумною ціною.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!