Невеличка теплиця біля хати може окупитися навіть за сезон

0 3 631

Якщо біля вашої хати є вільні 15-20 соток землі, тут цілком можна влаштувати невеличку сімейну теплицю. Вкласти гроші доведеться, але ж і повернуться вони вже за сезон, якщо ви, звісно ж, вмієте вирощувати овочі. Про це у ексклюзивному і невеличкому інтерв’ю для SEEDS розповів фермер з Запорізької області Артем Оголь.

До його теплиць SEEDS завітав разом з гостями першої міжнародної конференції “Тепличний бізнес України -2019”, яка пройшла нещодавно у Дніпрі за підтримки ЄБРР, Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, Української плодоовочевої асоціації (УПОА), проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти” та інформаційно-аналітичного проекту EastFruit.

– Скільки років вашій теплиці?

– Цій ось теплиці 3 роки.

– Чи не хочете щось сучасніше встановити замість такої конструкції, хоча б “Антрацит”?

– Хочемо. Але моя теплиця – це капіталовкладення, яке здешевлює. Скільки потрібно часу, для того, що б окупити цю теплицю? У зв’язку з економічним становищем країни, ми намагаємося максимально здешевити виробництво, і що б чистого прибутку вийшло більше.

Якщо розраховувати в великих обсягах, на 15-20 сотках, так як у нас основна маса місцевих городів саме 15-25 соток, ставити ті ж теплиці типу “Антрацит” недоцільно.

– Це буде дорого?

– Звичайно. Зазвичай теплиці, схожі на мою, можна умовно розділити на 2 типи: труби зварюються, гнуться і просто закопуються в землю, або ж все вариться з арматури.

З арматури – це буде найдешевший варіант, труба буде дорожче. Теплиці по типу “Антрацит” будуть ще дорожчими. Вдвічі.

– Вочевидь непогано заробляють і місцеві тепличні майстри?

– Ніхто не скаржиться… Заробляють всі. Хтось більше, хтось – менше. Все залежить від того, хто як працює і вміє вирощувати.

– Скільки ж приблизно коштує теплиця, схожа на вашу?

– Моя одна, ось ця теплиця, обійшлася мені в 100 тисяч гривень.

– Чи окупилася вона?

– Моя окупилася за сезон.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!