Нут як нішева культура, яка має великі перспективи

0 266

Позитивна динаміка збільшення посівних площ під нут або турецький горох спостерігається у всьому світі. Найбільше його вирощують в Індії – до 70% всіх площ, ще 5-10% – в Австралії, до 5% – в Пакистані і близько 4% – в Туреччині. Все частіше на цю культуру звертають увагу українські господарства:у  2018 році її було посіяно близько 36 тис га. Переважно нут вирощують в Одеській, Запорізькій, Миколаївській, Чернівецькій та Вінницькій областях.

У господарствах уже склався власний досвід з цього приводу, і окремі приклади наводить FARMERSCAN.

Представник компанії «MAER» Дмитро Чебаненко, переконався, що ціна  залежить від якості товару. Головним критерієм для нуту є крупність зерна. Цінується нут калібру 8+. Також важливу роль відіграє вологість, відсоток половинок. Якщо товар хороший, з Вами укладуть угоду відразу після збирання за ціною 1100 доларів за тонну.

Як розповів Володимир Нестерець, головний агроном ФГ «Покровське» Кіровоградської області, у господарстві в 2018 році вперше посіяли нут на площі 125 га, і переконалися, що культура є перспективною в плані реалізації товарної продукції. Крім того, бобова культура залишає після себе органічний азот. До того ж, прибирання нуту в цьому регіоні проходить в середині-кінці серпня, у «вікно», коли ранні зернові вже прибрані, а основні технічні культури ще не дозріли.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!