Оренда української землі дорожча, ніж в Європі

1 1 238

Орендувати гектар сільгоспземлі в Україні стало дорожче, ніж в окремих країнах Європейського союзу. Таким спостереженням поділилася заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, д.е.н. Ольга Ходаківська.

Експерт уточнює, що на даний час середньорічна орендна плата в Україні для земель державної власності досягла 120 євро/га, приватної – 100-105 євро/га.

Тобто вона перевищила плату за орендовані угіддя у Словаччині (50 євро/га), Латвії (57 євро/га), Естонії (58 євро/га), Хорватії (69 євро/га), Литві (99 євро/га) та Чехії (104 євро/га), а також наближається до рівня відповідного показника у Словенії (134 євро/га), Іспанії (148 євро/га), Угорщині (160 євро/га) та Швеції (160 євро/га).

За результатами досліджень науковців Інституту аграрної економіки, у деяких областях України: Хмельницька (278 євро/га), Вінницька (255 євро/га) та Полтавська (237 євро/га), – по землях державної власності, а також у Черкаській (250 євро/га) щодо приватних земель, – орендна плата за сільгоспземлі уже перевищила рівень Франції (215 євро/га), Люксембургу (244 євро/га) і наближається до показників Австрії (288 євро/га) та Ірландії (295 євро/га).

Це при тому, що частка орендної плати у структурі собівартості українських аграріїв залишається порівняно високою і становить 11-13%, наголосила експерт.

Таким чином, вважає вона, звинувачення у бік орендарів, що вони сплачують “мізерну” орендну плату, не завжди обґрунтовані.

Причому в Україні зростає не тільки розмір орендної плати, а і змінюється форма її виплати. Зокрема, частка виплат у грошовій формі сягає 60% проти 25% у 2010 році.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією agro.guide

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Олег пише

    Експерт не уточнює якість грунтів землі, яка надається в оренду. Орендувати пісок та каміння, чи чернозем є різниця.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!