Organic – бізнес «з мізками», для тих, хто вміє думати і не боїться ризиків  

0 1 316

Багато українських фермерів цікавляться органічним землеробством через те, що на органічну продукцію досить висока ціна. Однак такий бізнес має чимало викликів, до яких варто готуватись заздалегідь, пише SEEDS. 

Про це розповів Володимир Білко, дипломований агроном, експерт з органічного землеробства, під час конференції «Органічний овочевий бізнес: перспективи 2021».

Захід відбувся за підтримки Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва та за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».

«Перше питання яке повинні задати собі фермери, які вирішили займатися органічним землеробством: навіщо я йду в органічне овочівництво. Це питання – зекономлені нерви і кошти», – наголошує Володимир Білко.«Останнім часом доводиться часто чути новий термін «інтенсивне органічне землеробство». Таким воно, на жаль, не може бути. Органічне землеробство відносить нас на років 50 назад по добривах, але не по системі і не по врожаях.

Кажуть, що вирощуючи рослини в органіці, ми не можемо здобути урожай. Насправді це залежить від того, наскільки досвідчений ваш агроном, наскільки ви підготуєтеся до тих викликів, які дає вам органіка.

Органіка – це бізнес «з мізками». Треба думати не лише про те, як ти виростеш, а й думати про збут, і думати багато», – додає експерт.


«Наступне питання: по якій ціні я продаватиму продукцію? Багато хто цікавиться органікою саме через те, що на органічну продукцію досить висока ціна.

Але ми не враховуємо, що при вирощуванні органічної продукції у нас будуть набагато менші врожаї, принаймні у перший час. Ми не враховуємо зміни погодних умов, певні геополітичні умови, навіть те, що купівельна спроможність може змінитися», – розповідає Володимир Білко.

Крім того, якщо ви овочівник органік – бажано мати «конвеєр продукції», каже експерт. «Коли ви маєте невеликий асортимент культур, але він має бути присутнім. Щоб до вас люди прийшли за однією продукцією. Зацікавилися, і взяли ще щось інше», – додає Володимир Білко.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!