Органічне добриво сапропель набирає популярності серед аграріїв України

0 4 621

У 2017 році в Україні доволі стрімко почав зростати попит на органіку, який вже у 2018-му перевищив 25,6% в порівнянні з попереднім періодом. Це свідчить про те, що в нашій країні створилися сприятливі умови для розвитку ринку органічних добрив, до яких відноситься і сапропель.

Станом на 2018 рік на території країни налічувалося 274 розвіданих родовищ сапропелю із загальним обсягом запасів понад 97 млн тонн. При цьому, середньорічне зростання ємності ринку цього цінного органо-мінерального добрива в Україні становить 10%.

Аналіз ринку сапропелю в Україні показує, що основними споживачами органічних добрив є:

  • ліцензовані органічні господарства — активно закуповують натуральні добрива, оскільки не можуть використовувати хімічні; у 2018 році загальна площа вирощування продукції “органік” в Україні склала 289 тис. га;
  • підприємства, які не мають органічного сертифікату, але, тим не менш, які позиціонують себе як виробників екологічно чистої продукції.

Аналітичні спостереження фахівців Pro-Consulting свідчать, що в Україні у 2018 році удобрювали 40,7% сільськогосподарських угідь, що становить 16,9 млн га площ. У структурі застосованих добрив 95,3% припадало на мінеральні та 4,7% — на органічні.

Серед факторів, що впливають на ринок сапропелю в Україні, в процесі маркетингового дослідження були виділені наступні:

  • зростання цін на хімічну продукцію змушують аграріїв шукати більш дешеву альтернативу в органічних добривах;
  • дефіцит на ринку мінеральних добрив;

розвиток в Україні органічного виробництва, якому сприяє зростання попиту на маржинальних ринках і наявність в нашій країні сприятливих умов для даного напрямку аргобізнеса.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Pro-Consulting

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!