Овочесховище можна порівняти з банком, куди аграрії фактично складають свої гроші: ТОП-10 цитат Олеся Капітанчука  

0 259

Сьогодні свій День народження відзначає Олесь Капітанчук, директор компанії “Толсма Текнік”, що є провідним гравцем на українському ринку розробки та будівництва картоплесховищ та обладнання для зберігання та переробки плодоовочевої продукції.

Команда агромедіа-агенції Sapienza щиро вітає пана Олеся з його особистим святом та бажає реалізації успішних бізнес-проєктів, втілення в життя усіх найамбітніших ідей, втримання та примноження існуючих позицій на ринку, а також особистого щастя та благополуччя.

З нагоди свята наша команда підібрала ТОП-10 цитат Олеся Капітанчука, що характеризують його погляд на розвиток ринку зберігання плодоовочевої продукції, перспективи картопляної галузі, а також розкривають його думку щодо необхідності інвестицій у процеси доробки та зберігання та специфіки цього виду бізнесу в українських умовах.


Про необхідність будівництва овочесховищ гравцями плодоовочевого бізнесу

Якщо ви займаєтеся овочами, то будівництво сховищ виправдано в будь-якому випадку. Мені не раз доводилося чути від виробників, що згідно з дослідженнями, окупність подібних приміщень – до 20 років. З нашої точки зору, ця інформація невірна.

Окупність сховища досить висока, і його будівництво – сьогодні необхідність, якщо ви хочете заробити більше на своєму продукті. Сховище можна порівняти з банком, куди аграрії фактично складають свої гроші.

Про мінімальні інвестиції у будівництво овочесховищ

Якщо говорити про автоматизовані складські системи зберігання, мінімально-оптимальний обсяг – від 500 до 700 тонн, вартість інвестицій складе 35-40 тисяч євро. Це найбільш доступне фінансове рішення. Також, як варіант, виробник може самостійно вивчити діаграму Молье (діаграма застосовується в розрахунках систем кондиціонування повітря, вентиляції, опалення та дозволяє швидко прийняти рішення про можливість використання зовнішнього повітря в процесі зберігання, – ред.), придбати гігрометр, який показує відносну вологість, термометр, для того щоб виміряти температуру всередині, і цим уже істотно поліпшити умови зберігання.

Про вплив COVID-19 на бізнес

Ми переживали, що рік буде складним, адже початок карантину у березні (2020 року – ред.) якраз збігся з періодом старту сезону продажів в «Толсма Текнік». Але завдяки наполегливій праці та синергії зусиль всієї команди, цей рік, врешті-решт видався доволі успішним. Нам вдалося реалізувати декілька потужних для України проєктів по зберіганню, на загальну кількість близько 10 тисяч тонн овочів.

Про перспективи вирощування та переробки солодкої кукурудзи

Кліматичні умови в Україні більш ніж сприятливі для вирощування солодкої кукурудзи і тому попит на вирощування і відповідну переробку солодкої кукурудзи будь то консервація, заморозка або вакуумна упаковка качанів буде зростати.

Про специфіку переробки та зберігання овочів як окремого виду бізнесу

Кожен повинен займатись своєю справою – фермер має вирощувати, а інша організація має робити мийку, пакування, тобто підготовку до продажу торгівельним мережам. Так воно є в розвинених країнах.

Разом з тим, надання послуг по зберіганню овочів вже присутнє на українському ринку. Щодо прибутковості, то я думаю, що якщо хтось сконцентрований глибоко на своїй діяльності, не розпилюючи увагу на інші, то і рівень ефективності зросте, та відповідно прибутковість цієї діяльності.

Про перспективність виробництва сухого картопляного пюре

Виробництво сухого картопляного пюре – надзвичайно цікавий напрямок. Попит на цей продукт зростає і в Україні, і в світі. Сухе картопляне пюре прирівнюється до біржового продукту, легко зберігається і легко транспортується, може бути використаним практично у всіх виробництвах харчової промисловості, і навіть у виробництві пластику. Крім того, сировиною дійсно може виступати некондиційна картопля.

Об’єм інвестицій в завод з виробництва сухого картопляного пюре (пластівців) орієнтовно складе 8-10 млн. євро. Окупність кожен рахує по-своєму, але в середньому це 4-5 років.

Про те, без чого не можна уявити сучасний картопляний бізнес

На сьогодні, щоб картоплярство було ефективним та конкурентним, всі ланки галузі мають бути високотехнологічними та ефективними, починаючи від вирощування (якісне насіння, достатнє забезпечення добривами та захистом, мінімізація пошкоджень продукту під час збирання та зберігання) і закінчуючи доробкою та переробкою. Звісно, зараз ми очікуємо реалізації проєктів в сфері переробки картоплі, що має позитивно вплинути на розвиток галузі.

Ну і звісно, варто державі дивитись на картоплярство як на галузь, що забезпечує харчову безпеку. Тобто держава має вникати в проблеми картоплярів та надавати підтримку, як це є в багатьох інших країнах.

Про динаміку ринку будівництва картоплесховищ в Україні

В період з 2010 по 2013 рік ринок був на підйомі, потім був певний провал в період з 2014 по 2018 роки.

Але з 2018 року ринок знов знаходиться на підйомі. Я це пов’язую, перш за все, з тим, що в Україні активізувалися обговорення питань зберігання та переробки картоплі. Це дає певний стимул розвитку картоплярства в цілому.

Про потенціал галузі переробки картоплі

У розвинених європейських країнах на переробку йде близько 50-70% виробленої картоплі.

Попитом у населення користуються такі продукти як ньокки (аналог українських картопляних лінивих вареників), картопляні пластівці, заморожена картопля фрі, чіпси, крохмаль.

В Україні ж, незважаючи на досить великий обсяг виробництва бульби, на переробку йде

дуже маленький її відсоток. При цьому, на вітчизняному ринку присутня достатньо висока частка імпорту даної продукції.

Про забезпеченість українського ринку потужностями із зберігання картоплі

З огляду на те, що ринок країни щорічно споживає близько 4 млн тонн товарної картоплі, Україна забезпечена потужностями зі зберігання лише для 1 млн тонн.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!