Патентування насіння сільськогосподарських культур може виявитися непотрібним

0 129

Проти патентування насіння сільськогосподарських культур виступили німецькі і польські селекціонери. Про незвичайну ініціативу повідомляє ЗЕРНО.

Селекціонери з Геттінгенського університету (Німеччина) і відомої польської компанії з виробництва засобів догляду за рослинами Agrecol виступили зі спільною ініціативою. Вони виступають проти того, щоб насіння потрапляло у приватну власність. Причому компанія Agrecol розробила «Ліцензію на насіння з відкритим вихідним кодом» (Open Source Seed Licence), яка юридично захищає насіння і сорти рослин від патентування.

Як зазначив доктор Бернд Хорнебург з Департаменту сільськогосподарських культур Університету Геттінгена, у всьому світі доступ до селекційного матеріалу все більше обмежується інтересами приватного сектора. До того ж, на переконання вчених, патенти перешкоджають ширшому використанню важливих властивостей в селекції.

Подібна тенденція найбільше простежується в Німеччині, США, Індії та Східній Африці.

Автори ініціативи наполягають фактично на змінах у ліцензуванні: правила повинні сприяти тому, щоб нові сорти стали суспільним надбанням. Це означає, що кожен бажаючий може використовувати насіння і покращувати їх на безоплатній основі. При цьому розробки повинні бути загальнодоступними і не захищатися винятковими правами.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!