Під Миколаєвом тепличний кооператив учасників бойових дій збирає перший врожай овочів

0 1 214

Кооператив учасників бойових дій з Миколаївщини успішно збирає перший врожай редису у новенькій теплиці. Покупців набралось чимало – конкурентів у цьому сегменті поруч немає, пише SEEDS.

«Команда кооперативу учасників бойових дій «Оберіг-Агро» з Доманівки Миколаївської області отримала перший врожай з теплиць. Це – смачний редис сорту Viena, який виростили без застосування добрив та засобів захисту рослин.

Як зазначив голова кооперативу Володимир Федоренко, «тут лише сонце, вода та натхненна праця».

Оголошення про продаж дали у соціальних мережах. Від покупців нема відбою, вони попередньо записуються на вітамінні овочі, бо у Доманівці ніхто не вирощує такий ранній редис», – пише Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва на своїй сторінці у Facebook.

«Навіть дзвонили з Черкаської області, хотіли купити гуртом, але в нас ще нема таких обсягів», – каже Володимир Федоренко.Спочатку члени кооперативу збирались у теплицях саджати ранні огірки та томати, але досвідчений агроном порадив  почати з редису та картоплі. Хоча овочі висадили на початку лютого, редис витримав усі температурні перепади та дав 100-відсоткову схожість – учасники кооперативу прислухались до кожної поради агронома.

«На цій землі давно нічого не вирощували, і в грунті був солідний запас поживних речовин, тому навіть не вносили добрива. По суті вийшов органічний редис», – розповідає агроном Зіновія Єлінська.

Зараз у теплицях підростає молода картопля, а на літній сезон планують висадити огірки, томати, кабачки.


Одразу чотири теплиці загальною площею 1200 кв. м кооперативу учасників бойових дій допомогли встановити канадські донорські організації. У березні 2020 року «ОБЕРІГ-Агро» отримав кошти від Манітобської ради з міжнародного співробітництва (MCIC) Канада, грантовий проект також  підтримали Міністерство міжнародних справ Канади та Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA), Канада. 

Весь цей час члени кооперативу вивчали господарські відносини, бухгалтерський облік, опановували тонкощі ведення бізнесу, маркетинг, агрономію.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!