Після катастрофи на Каховській ГЕС херсонські кавуни та помідори зникнуть надовго

0 2 420

Підрив росіянами Каховської ГЕС призвів до катастрофічної повені у Херсонській області. 94% зрошуваних земель Херсонщини залишилися без води, а наступного року вони можуть перетворитися на пустелі, пише SEEDS.

Херсонські степи, які дозволяли вирощувати зернові, олійні культури, знамениті кавуни, помідори, перець, баклажани, інші овочі борщового набору завдяки налагодженій системі зрошувальних каналів, тепер спорожніють.

Найближчим часом українці вже практично не побачать знаменитих херсонських кавунів. За словами експерта ринку сільськогосподарської продукції, голови БО “Борщ” Віталія Іванкова, нинішній урожай кавунів на затоплених територіях практично змило.

“Це переважно стосується окупованої частини лівобережжя. На територіях далі від води врожай буде, але ми його не побачимо, як і минулого року. Оскільки окупанти не випускають товар на мирну територію України. Дещо залишиться на правому березі, але в будь-якому випадку врожай кавунів зменшиться в рази”, – розповів Іванков Оbozrevatel.

Цього року через окупацію та повінь обсяги українських овочів знову скоротяться. Але на заміну їм прийдуть імпортні, звісно, ціни трохи зростуть.

Тим часом українські фермери вже перебудовуються. На мирних, більш віддалених від фронту територіях уже вирощують більше не тільки кавунів, а й овочів борщового набору. Деякі аграрії переїжджають до Черкаської, Полтавської, Одеської областей, західних регіонів, де знову розкручують свої господарства.

Читайте також: Найбільше від знищення Каховської ГЕС постраждають фермери лівого берега Дніпра

За словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Євгена Марчука, частина фермерів на Херсонщині після деокупації може перейти на вирощування овочів у теплицях. Або використовуватимуть свердловини. Проте особливістю цього є те, що з-під землі йде більш солона вода, вона шкідлива для ґрунту.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!