Після підриву Каховської ГЕС на Херсонщині катастрофічно погіршилась якість води для поливу

0 116

Через підрив Каховської ГЕС різко погіршилася якість поливної води на Півдні України, що вплине і на врожайність та якість врожаю, пише SEEDS.

Про це в своїй колонці на AgroTimes написав Михайло Павлівський, засновник фермерського господарства «Павлівське» на Херсонщині.

«Через падіння водоносних горизонтів та активні процеси мінералізації катастрофічно почала збільшуватись електропровідність води (ЕС). Зараз, наприклад, у Миколаївській області фіксується з 3 до 11 ЕС, а садівники зазвичай працюють максимум при 2,2 ЕС. По Одеській області є місця з 3-4 ЕС. На наступний рік цей показник може ще вирости», – зазначив він.

Ці наслідки екологічної катастрофи вплинуть на плодоовочівництво та виноградарство, насамперед, – на обсяги та якість продукції», – наголосив Михайло Павлівський.

Перший-другий рік можливо зміни будуть непомітними, каже фермерр, але вже через два роки може виникнути велика проблема.

Читайте також: Українці розробили та виготовляють унікальні безпілотні літаки для обстеження полів

«Агрохімія – це вже солі, а ми ще додаємо ті ж солі зверху. Тобто через таку воду не зможемо дати рослині й жмені добрив. Треба буде ставити фільтри зворотного осмосу – а це десятки і сотні тисяч доларів додаткових вкладень.

Наприклад, садівник мені скаржиться, що в нього виноград не росте та жовтіє. А ви проби води брали? Ні. Взяли – а там EC 4,2. Все – можна хреста ставити на тій землі, хоча може пасовисько там і вийде», – резюмує Михайло Павлівський.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!