В Україні набув чинності закон про страхування інвестицій від воєнних ризиків

0 77

Сьогодні набув чинності Закон про страхування інвестицій від воєнних ризиків через Експортно-кредитне агентство (ЕКА), пише SEEDS

23 грудня закон №3497-IX «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності» щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків» було опубліковано в газеті «Голос України».

Ухвалення законодавчого акта дасть змогу Експортно-кредитному агентству (ЕКА) страхувати та перестраховувати інвестиції як міжнародних, так і українських компаній ще до закінчення воєнного стану. Український бізнес, який орієнтований на експорт, матиме можливість користуватись інструментами страхування воєнних ризиків.

Закон спрямований на розширення можливостей ЕКА здійснювати страхування інвестицій в Україні (як іноземних, так і вітчизняних інвесторів), зокрема від воєнних ризиків. Відтепер і український внутрішній інвестор отримає можливість скористатись національним механізмом страхування немайнових воєнних та політичних ризиків.

Читайте також: Великий бізнес виключили з програм кредитування 5–7–9%

Ця законодавча норма не змінює мети діяльності українського Експортно-кредитного агентства, а це стимулювання розвитку експорту товарів, робіт і послуг українського походження на світові ринки. Тож йдеться про страхування інвестицій саме в експортно орієнтовані підприємства.

У Мінекономіки очікують, що ініціатива стимулюватиме інвестиційне кредитування під час війни. Адже страховий поліс ЕКА вже внесений Національним банком до переліку прийнятного забезпечення за позиками.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!