Привиди радгоспів перешкоджають кооперації в Україні

2 993

Українці бояться об’єднуватися в кооперативи, на відміну від інших європейців, бо мають досвід радянських колгоспів. Так вважає волинянин Сергій Новосад. Разом із донькою та сином працює у сімейному підприємстві “Розсадник Новосад”, що у місті Рожище: вони реалізують саджанці плодово-ягідних та декоративних культур, які привозять з-за кордону.

Сергій Новосад розповів про те, як побував на зборах італійського кооперативу “Раггі”, якому вже 105 років і туди входить тисяча фермерів. Волинянин мав змогу побачити роботу цього кооперативу у деталях.

Цей кооператив наймає менеджерів, які збирають збори двічі на рік. Фермерам готують пропозиції, як можна використати їхню землю – чи самому щось вирощувати, чи віддати землю в користування за певні відсотки.

Волинянин каже, як бачив, що багато людей, просто, підписують документи та віддають землю у користування.

Сергій Новосад переконаний, що саме менталітет завадить українцям об’єднатися в кооперативи.

“Чого українці ніколи не досягнуть успіху в кооперації, тому що у нас була кооперація у колгоспах, яка зруйнувала психологію людей, віру в те, що в колективному господарстві можна колективно щось зробити. По-друге, такий менталітет.

Це треба мати лідерів на місцях, які біля себе об’єднають людей. Наші люди не вірять в те, що хтось хоче комусь щось добре зробити. Саме наше життя, існування нашої держави показує, що це важкий процес.

В Україні об’єднатися біля якоїсь ідеї навіть не можуть, не те, щоб біля заробітку. І від цього люди будуть дуже втрачати, доки не буде хоч якогось планування в осередках вирощування, нічого не зробимо, всі будуть бідкатися”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Volynonline

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
2 Comments
 1. Катко Петро пише

  В колгоспах були сотні і тисячі свіней, корів, лошадей. Збирали багатомільйонні врожаї. Заробляли гроші більше ніж у містах. Україна годувала весь Союз.
  Хто такий цей Сергій Новосад: “- реалізують саджанці плодово-ягідних та декоративних культур, які привозять з-за кордону”. А самому вирощувати – слабо? – бізнесмен…
  “В Україні об’єднатися біля якоїсь ідеї навіть не можуть” – можуть – якби “все по-чесному”.
  “Українці ніколи не досягнуть успіху в кооперації”. Хай валить з України!

 2. Oleksandr пише

  опять СССР виноват? В СССР были кооперативы и артели. Причина в менталитете отдельных людей? Да, правильно, но СССР тут ни при чем. Безусловно нужен хороший организатор, который бы убедительно показал преимущества кооперации. В Италии не только другой менталитет, но и система другая. И будет ли в наших условиях работать такая кооперация?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!