Проблеми з логістикою стали чи не найголовнішим чинником істотного подорожчання ягід в Україні

1 777

Бронювання працівників стало одним з важливих чинників, які негативно вплинули на роботу ягідників України. Додають чимало клопотів і проблеми з доставками, розповів президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник, пише SEEDS.

«Портрет ягідного господарства не дуже підпадає під портрет аграрного господарства, працівники якого можуть бути заброньовані. Питання війни в цьому плані дуже погано впливає на ягідну галузь України», – каже президент УПОА.

Читайте також: Мобілізація, логістика та відключення: сезон ягід цьогоріч отримав чимало перешкод

Крім цього ягідники постійно стикаються з проблемою доставок будь-чого.

«Водії не хоче кудись їхати, щось везти. Йдеться про будь-що: матеріали, паковання, добрива, засоби захисту, та, власне, і сам урожай.

Якщо пам’ятаєте, перед Великоднем на Закарпатті суниця садова (полуниці – ред.), майже нічого не коштувала. Тому що тоді ніхто не хотів її завантажувати. А чому? Ну, поїде водій, а дорогою отримає повістку. Проблема з водіями через мобілізацію продовжується до цього часу», – додає Тарас Баштанник.


Президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник

«Сьогодні суниця садова з поля дешева, але фінальна, роздрібна ціна на ягоди – дорога. Тому що логістика дорога, водіїв мало, ціни на пальне ростуть, все дорожчає, плюс мобілізація. Це все збільшує остаточну вартість ягід практично вдвічі.

Хоча внутрішнє споживання полуниці більше за інші ягоди, я думаю, відсотків 65-70%. Але ж малини їде на експорт майже 90% і тільки 10% залишається в Україні», – наголошує Тарас Баштанник.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням >>>

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Толя, 76 років пише

    Градом повибивало фрукти-ягоди, а воно кричить про доставку. Батьківщину ЗАХИЩАТИ належить ВСІМ, бо не стане кому ті ягідки їсти!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!