Продуктивність сільського господарства знизилася на 21%  

0 756

Світ змінюється разом зі зміною клімату. Численні втрати й новації чекають на людство, особливо в межах розвитку агропромислового сектору. 

Результати комп’ютерного моделювання показали, що з 1961 року продуктивність сільського господарства у світі знизилася на 21%. До того ж більша частина цього падіння припала на останні сім років.

Модель впливу погоди разом з урахуванням зміни клімату розробили дослідники Мерилендського університету у співпраці зі Стенфордським університетом.

«Наше дослідження показало, що кліматичні та погодні фактори вже мали великий вплив на продуктивність сільського господарства, — зазначає Роберт Чемберс, учасник дослідження. — Ми використовували модель, щоб оцінити, як би виглядали загальні моделі факторної продуктивності без зміни клімату».

Ця робота свідчить про те, що світове сільське господарство стає все більш вразливим до наслідків зміни клімату, причому найсильніше страждають тепліші регіони: Африка, Латинська Америка та Карибський басейн.

Дослідження також показало, що у той час як зростання продуктивності сільського господарства у світі сповільнилося приблизно на 21 % з 1961 року, в таких регіонах, як Африка, Латинська Америка та країни Карибського басейну зростання вже сповільнилося на 26–34 %. Однак США постраждали від цього найменше — темпи зростання сповільнилися приблизно на 5–15 %.

«Деякі люди думають про зміну клімату як про віддалену проблему, яка має стосуватися у першу чергу майбутні покоління, але не береться до уваги той факт, що люди вже різко змінили клімат, — заявили вчені. — Наше дослідження показує, що антропогенна зміна клімату вже робить непропорційно сильний вплив на бідніші країни, які залежать у першу чергу від сільського господарства».

 

SEEDS.org.ua за інформацією ecotown

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!