Промислове використання конопель

0 337

Коноплі – універсальна рослина, яку використовує людина для поліпшення якості життя з давніх часів. У сучасному світі з конопель виробляють безліч продуктів: від будівельних матеріалів до харчових продуктів і медичних препаратів, пише SEEDS.

У промисловому виробництві використовують технічні сорти конопель, які не містять речовин, що чинять негативний вплив на психіку людини. Рослина використовується повною мірою: стебла, листя, суцвіття і насіння.

 

Сфери застосування технічних конопель

Основним матеріалом з рослин конопель, який використовується в промисловості, є стебла. Вони містять велику кількість волокон з унікальною структурою, яка ідеально підходить для виробництва паперу, канатів, тканин і будівельних матеріалів.


Стебло на 65% складається з міцних волокон, довжина яких залежить від сорту конопель та умов вирощування. З конопляних волокон здавна виготовляли полотно і мотузки. Конопляна тканина довговічна, зносостійка і не деформується з часом. Вона не вигорає на сонці та добре пропускає повітря. Одяг з такого матеріалу не парить влітку, добре вбирає вологу і захищає від негативного впливу ультрафіолету, а в холодну пору року зігріває.


З конопляної пеньки виготовляють натуральний утеплювач і мотузки, які за міцністю можуть поступатися тільки синтетиці. Їх активно використовують у будівництві, виробництві декоративних елементів інтер’єру, а також для виготовлення пожежних рукавів.

Крім традиційних матеріалів з конопель також виробляють:

  1. Біопаливо. Дизель з конопляного насіння – недороге й ефективне пальне, що за своїми характеристиками перевершує традиційні види палива. Його виготовлення більш економічно вигідне і не завдає шкоди навколишньому середовищу.
  2. Підгузки. Конопляне волокно володіє високими абсорбувальними характеристиками і усуває неприємний запах. Такі засоби гігієни не викликають подразнення, а їх утилізація завдає менше шкоди навколишньому середовищу.
  3. Автопром. З конопель виготовляють композитний матеріал, який використовується для обшивки салонів дорогих автомобілів багатьма автомобільними корпораціями. Такий матеріал має високу міцність і невелику вагу порівняно з традиційними матеріалами.
  4. Лакофарбові матеріали. Для виготовлення фарб використовується конопляна олія, тому продукт не токсичний, безпечний і швидко сохне.
  5. Косметика. Конопляне насіння містить комплекс мінералів, які чинять антиоксидантну дію і призупиняють старіння клітин організму. Препарати з конопляними екстрактами та олією покращують стан шкіри, зміцнюють волосся і нігті та зменшують кількість зморшок.

Коноплі належать до екологічних матеріалів з величезним потенціалом, який сьогодні практично не використовується. Завдяки продуктам, виробленим із конопель, можна поліпшити не тільки повсякденне життя людини, а й стан екології.

За даними сайту: https://dubaseed.com/ua/indika 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!