Результативність використання інокулянтів залежить від способу обробки насіння

0 780

При виборі препаративної форми інокулянту для обробки насіння рослин варто приділяти увагу наявності технологічного обладнання в господарстві та способу обробки. Навіть за умови використання найякіснішого інокулянту, обираючи недоцільний спосіб обробки не варто розраховувати на позитивний результат.

Таку думку висловила виконавчий директор групи компаній BIONORMA, директор Інституту Агробіології Ірина Бровко під час онлайн-вебінару «Дискусійний соєвий клуб. Інокуляція», організованого Асоціацією «Дунайська соя».

Під час свого виступу, Ірина Бровко розповіла про види препаративних форм інокулянтів.

«Якщо говорити про поняття «рідкий інокулянт», то це скоріше не розчин, а суспензія. Різновидом рідких інокулянтів є і так звані, геліподібні препарати до складу яких додають певні речовини, екстендери з в’язкими властивостями. Екстендери дозволяють покращити властивості інокулянтів та допомагають значно краще закріпити мікроорганізми на поверхні насінини»,- повідомила фахівець.

Інша велика група інокулянтів – сухі або тверді препарати. Втім, за словами Ірини Бровко, не твердими, ані сухими препаратами за своєю фактурою їх вважати не можна, адже це, сипучі субстанції. При цьому вони містять у своєму складі як бактеріальні клітини, так і наповнювачі.



«Всі наповнювачі можна поділити на крупно- та дрібнодесперсні. Найпопулярнішим крупнодисперсним наповнювачем інокулянтів є торф, який не має певного каліброваного розміру частинок. Відповідно, дрібнодесперсні наповнювачі виготовляються на основі торфу, але з певним чітким розміром частинок, графіту, активованого вугілля, тощо»,- пояснила виконавчий директор групи компаній BIONORMA.

Вона також додала, що якщо говорити про якісні характеристики препаратів, то і в сухому і в сипучому інокулянті головною складовою мікроорганізми та їх кількість на одиницю об’єму.

Ірина Бровко зазначила, що на етапі створення нових продуктів фахівці компанії BIONORMA дослідним шляхом встановили відповідність препаративної форми до способу обробки.

Наприклад, щодо рідких інокулянтів, то ними краще обробляти насіння за допомогою ручного способу (обробка на брезенті та за допомогою бетономішалок), або в різноманітній протруювальній техніці.

Якщо ж говорити про дрібнодесперсні препаративні форми інокулянтів, то, за словами виконавчого директора групи компаній BIONORMA, їх можна сміливо застосовувати в сівалках. Адже за рахунок статичних властивостей наповнювача таких препаратів, інокулянт дуже швидко покриє поверхню насінини, що буде сприяти досягненню максимально позитивного ефекту.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!