Щороку насаджень лохини в Україні стає майже в 3 рази більше

0 697

В Україні стало небагато менше насаджень малини. За словами координатора плодово-ягідного напрямку сертифікації ТОВ “Органік Стандарт” Василя Шукаловича, минулого року їх кількість істотно скоротилась, в порівнянні з попереднім, 2018 роком. Однак зовсім інша ситуація спостерігається відносно вітчизняних плантацій лохини.

Про це фахівець розповів під час міжнародного форуму “S-Fruit Transformation 2020 – синергія ягідного сектору”, який проходив днями у Києві, передає кореспондент SEEDS.

“Багато фермерів, які зайшли в сегмент виробництва малини раніше, вони в багатьох випадках не змогли справитися з тими викликами, як існують в цій сфері. Частина з них можливо переоцінила свої можливості.

Виклики, які були пов’язані з хворобами, з закладкою самих ягідників, якщо після першого року вони не показували себе, то на другий рік багато виробників стикнулися з цією проблемою, вони були змушені скоротити площі, або взагалі вийти з ринку”, – розповів експерт.

Що стосується насаджень лохини, їх кількість щороку зростає в 2,5-3 рази, каже Василь Шукалович. Минулого року було закладено досить багато нових площ.

“Подібна тенденція і з суницею садовою. Площі в 2019 році зросли незначно. Це є результатом того, що частина виробників пішла з цього ринку. Перестали сертифікуватися деякі фермери, які стикнулися з економічними, чи технологічними проблемами. Вони пішли з ринку.

Але ті оператори, які залишилися на ринку, вони інвестували у насадження суниці садової. Відтак загальна площа не сильно зросла, однак загальна тенденція на зростання насаджень є”, – стверджує фахівець.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!