Школярі Черкащини вирощують в теплиці більше 300 видів екзотичних рослин  

0 511

Манго, авокадо та монстеру вирощують школярі у теплицях на Черкащині. Екзотичні рослини вони висадили, бавлячись і не сподіваючись на врожай. Однак їхні експерименти дали плоди, якими вже навіть встигли поласувати.  

У теплиці більше 300 видів рослин. Тут уживаються – манго, гуава, фінікова пальма, авокадо та монстера. Плоди, які раніше бачили лише у магазинах чи по телевізору – тепер діти вирощують самі.

До теплиць школярі приходять після уроків, тут вони вирощують незвичні для української місцевості екзотичні рослини

“Ми взяли із супермаркету сам плід авокадо, взяли кісточку, проткнули із чотирьох сторін бамбуковими паличками і опустили наполовину. Через місяць з’явився паросток”, – пояснює школярка Юлія Виноградова.

Найстаріше дерево тут – фінік. 23-річна пальма щороку плодоносить. А от монстеру діти виростили вперше, половину врожаю вже з’їли. “Плід монстери делікатесної, він на смак, як банан з ананасом і він достигає 10-12 місяців, йому осталось десь достигати місяць-два”, – пояснює Маргарита Лаптєва, школярка.

Доки виростуть дерева, треба чекати кілька років, а щоб діти швидше бачили результат – вчителі приносять сюди саджанці квітів, тут вони цвітуть цілий рік.

“Діти – народ нетерплячий і вони люблять коли щось вирощують, щоб результат був невдовзі, тому ми мали досвід вирощування батату, посадили весною, а восени зібрали урожай, ось такі бульби, ми їх насмажили ,ми їх покуштували, дуже смачний”, – пригадує Людмила Майборода, вчителька.

Теплицю діти називають “живою лабораторією”. Тут вони вчаться прищеплювати, висівати та живцювати.

“Може там як у магазині купуєш, то там можуть їх сипати чимось і щось у них додавати, а якщо висадити своїми руками, то це буде натуральне”, – міркує Анна Шевчук, школярка.

Спостереження за пагонами діти записують у щоденники та надсилають результати на різноманітні конкурси. За це вже отримували призові місця.

“Вони відпочивають від гуртків, від комп’ютерів, від телевізорів, від оцього всього негативу, який є  у нашому житті, вирощуючи квітку  – дитина саджає, несе до дому, доглядає, вона навчиться відповідальності, відповідальності за тим, що вона зробила, охорони навколишнього середовища”, – пояснює Світлана Перемот, директорка Шполянського центру еколого-натуралістичної творчості.

Свою колекцію рослин діти хочуть доповнити ананасом. А згодом мріють перетворити теплицю у Шполі на сад екзотичних фруктів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією 5 каналу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!