Штраф за підпал сухої трави можуть збільшити в 200 разів

0 1 257

Львівська обласна державна адміністрація просить уряд та депутатів Верховної Ради посилити відповідальність за спалювання сухої трави. Відтак мінімальний штраф для паліїв пропонують збільшити в понад 200 разів: із 170-340 грн до 42-63 тис. грн.

Як повідомили у прес-службі ЛОДА, проект закону “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення боротьби з самовільним випалюванням сухої рослинності та її залишків та захисту навколишнього природного середовища)” з підписом голови Львівської ОДА Максима Козицького вже направили прем’єр-міністру та парламентарям.

Зокрема, серед інших правок департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА пропонує: збільшити мінімальний штраф для паліїв із 170 грн до 42 тис. грн. Також передбачено, що за неналежне утримання штрафувати зможуть землевласників та землекористувачів. Зараз для посадових осіб закон передбачає штрафи від 850 до 1190 грн. Їх пропонують збільшити у межах 84080-105100 грн.

«Ми пропонуємо підвищити штрафи, розширити коло осіб, які можуть складати протоколи про адміністративні правопорушення за випалювання сухої трави, а також штрафувати не тільки паліїв, а й тих, хто міг, але не зробив нічого для запобігання правопорушенням у межах своїх повноважень», – пояснив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Після внесення запропованих змін штрафувати зможуть: посадові особи, уповноважені виконавчими комітетами різних рад, органи внутрішніх справ (Національної поліції), а також органи державного нагляду у сфері пожежної і техногенної безпеки.

Наразі ж притягнути до відповідальності порушників мають право:

  • Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи;
  • громадські інспектори з охорони довкілля;
  • єгері та посадові особи користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду.

“Наразі штрафи є замалі, на місці ніхто нікого зловити не може, а за бездіяльність посадових осіб чи власників (або користувачів) поля – також нічого законами не передбачено. Відповідальність має лягати на всіх, бо зараз і про тих, хто підпалює, знає чи не кожен у селі. Всі сусіда жаліють, а насправді покривають злочинця. Тому треба негайно щось змінювати”, – вважає заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!