Скасування мораторію на продаж землі спричинить в Україні перерозподіл ринку

1 1 083

Скасування мораторію на продаж землі в Україні призведе до перерозподілу ринку. Про це розповів директор Центру земельного права OPEN KNOWLEDGE Віктор Кобилянський під час IV Аграрної юридичної конференції, організованої Групою Компаній “ПроАгро Груп” спільно з Громадським об’єднанням “Бізнес-Варта” та Аудиторською Компанією “CroweA&AUkraine”.

За його словами, крім позитивних змін, відтепер буде складніше утримати земельний банк, зростуть фінансові витрати, пов’язані із землею, а також значно зросте ризик рейдерства.

В свою чергу екс в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева підкреслила, тема відкриття ринку землі є наразі найважливішою для українського аграрного сектора. Вона зауважила, що запровадження ринку землі – це четвертий і найвідповідальніший етап земельної реформи в Україні з часу її незалежності, який наразі не до кінця пропрацьований у законодавчому плані.

Думку українських фермерів на зняття мораторію на продаж землі озвучив Анатолій Гайворонський – керівник фермерського господарства  “Гайворонського” та голова Асоціації фермерів та землевласників Дніпропетровської області.

За його словами, ринок землі має бути поетапним, спочатку потрібно надати можливість купувати землю людям, які працюють на цій землі, без права перепродажу та права здачі в оренду. Крім того, слід законодавчо врегулювати неможливість купівлі землі особам з подвійним громадянством та іноземцям.

Генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Роман Сластьон зауважив, що питання продажу чи оренди землі сільськогосподарського призначення слід дозволити вирішувати територіальним громадам, незалежно від того, об’єднані вони чи ні. Крім того, важливим нюансом є продаж землі не масивом по 100-200 га, а обмеження площі в 20 га для того, щоб дати можливість малим фермерам конкурувати за цю землю.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією ПроАгро Груп

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. вЛАДИМИР пише

    Уже много желающих купить землю на подставных лиц с учётом того, что находится в земле. Уже подсчитали если от прибыли платить юристам 10% то можно судится вечно. Продажа земли это конец Украине.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!