Стало відомо чому насправді ціни на українську полуницю  цьогоріч такі шалені

0 590

Ані карантин, ані складна логістика, і зовсім не відсутність робочої сили змусили ціни на українську полуницю цьогоріч підскочити до небачених висот. Найбільше вплинули на вартість погодні примхи.

Про це розповів  засновник компанії “ФайнаBerry” з Львівщини Микола Стецьків під час прямого включення на Agro FM. Крім того фермер поділився досвідом вирішення цих проблем.

“Цей сезон є нестандартно складним, він є циклічним – раз в 13 років його озвучують. Але в нас чому ягода була дорога і чому була в дефіциті саме рання ягода, і чому вона буде і далі не дуже спадати в ціні, а навпаки – триматися і знов підростати.

Все через погодні умови.

Рання ягода в більшості у всіх померзла. Господарства понесли збитки до 50%, зокрема і я. В деяких господарствах пройшовся град. Зараз все це супроводжується постійними дощами.

Це все впливає на якість ягоди і її кількість. Люди намагаються ту, ягоду, яка є нетоварного вигляду, збути на переробку”, – каже Микола Стецьків.


РАНКОВА КАВА

Як вплинули погодні умови на врожай полуниці.Скайп-зв'язком в студії Agro FM Микола СТЕЦЬКІВ (Микола Стецьків) , засновник компанії « ФайнаBerry».Розмову веде Людмила ЛЯХЕВИЧ.#ЯслухаюAgroFM #AgroFM #агрорадіо #агромедіа #РанковаКава #програмаРанковаКава #ягоди #ягідництво #полуниця2020 #суниці #врожай_полуниці2020 #МиколаСтецьків #ФайнаBerry

Gepostet von Agro FM am Donnerstag, 25. Juni 2020


За його словами не так давно ціна суттєво знизилась на українську полуницю, коли на ринку збільшилась пропозиція ягід, однак наразі вона знову стрімко пішла вгору – в цьому році полуниці мало.

З кожним роком погода стає дедалі непередбачуваною, тому на Львівщині більшість фермерів переходять на вирощування ягід в теплицях. Микола Стецьків теж побудував таку, однак каже, що коштів на те витратив чимало.

“Вони захмарно дорогі. Для малого фермерського господарства – це не підйомна ціна”, – каже Микола Стецьків, додаючи, що програми підтримки від уряду для будівництва таких теплиць, на жаль відсутні.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!