Стало відомо скільки новорічних ялинок вирощують до свят українські лісівники

0 147

Сьогодні у кожній області Україні є плантації для вирощування ялинок, всього на них зростає 13 млн новорічних дерев. Про це повідомляє прес-служба  Державного агентства лісових ресурсів України.

“На підприємствах Держлісагентства створено цілу мережу плантацій для вирощування новорічних дерев. Плантації для вирощування ялинок є в наявності в кожній області, розповів Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович. Всього на плантаціях новорічних ялинок зростає 13 мільйонів новорічних ялинок, з яких стандартного розміру для реалізації досягли 2,5 мільйони”, — йдеться у повідомленні.

За словами Василя Кузьовича, виростити ялинку — ціла наука, що включає чимало тонкощів і нюансів, оскільки дерева досить примхливі і вимагають особливого догляд.

“Тільки уявіть: на те, щоб виростити метрову красуню з насінини, йде мінімум 7-9 років. А середній вік новорічних дерев — 12-15 років: за цей час вони досягають двох метрів і більше. При вирощуванні новорічного дерева необхідно докласти чимало зусиль, а процес досить трудомісткий.

Спочатку необхідно зібрати шишки, витрусити насіння за допомогою шишкосушарок, на зимовий період відправити на зберігання, навесні підготовити ґрунт і висіяти насіння у посівних розплідниках. І вже після дбайливого догляду через 7-9 років лісівники зможуть заготовити ялинку для подальшої реалізації”, — сказав Василь Кузьович.

За його словами, на українських ринках, окрім українських рідних ялинок, великим попитом серед громадян користуються іноземні дерева, які є привабливими зовні.

“Вони імпортуються в Україну з Данії, Швеції, Фінляндії та Канади. Щоб виростити, до прикладу, ялинку кавказької породи за насінням їдуть аж у Грузію. Однак, на відміну від нашої рідної — іноземна ялинка коштує в три-чотири разів дорожче. Хоча і на наших ялинкових плантаціях гарні новорічні дерева.

У ялинок є всі необхідні документи і бирки. Перед заготівлею зелене дерево ретельно відбирають за рядом параметрів: враховується форма крони, колір хвої і відсутність дефектів росту. Державні лісогосподарські підприємства забезпечують потребу в новорічних ялинках, не завдаючи будь-якої шкоди навколишньому середовищу”, — додав Кузьович.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!