Стало відомо хто диктує карколомні ціни на українську агропродукцію

0 1 028

Фермери зможуть виростити практично все, але над ціною на свою продукцію вони не владні. Звідки ж тоді в Україні високі ціни на агропродукцію SEEDS розповів Леонід Кириченко, голова фермерського господарства “Зоря Каховщини”, яке більше 30 років працює на землях Херсонщини.

Зараз господарство вирощує і зернові, і масляничні культури, а овочів аж 15 найменувань.


– Що нині найбільш вигідно вирощувати фермерам Херсонщини?

– Щороку якась культура буває збитковою. Цього року це озима цибуля. Вона дуже рання, але в зв’язку з травневими заморозками викинула стрілки – а це вже брак. Така цибуля довго зберігатися не може. І дуже багато людей насіяло таку цибулю – минулого року на неї була хороша ціна.

А вже інша цибуля, пізня – ось вона вже якісна.



– Чи буде цибуля дешевою цьогоріч?

– Ми, фермери, виростимо. Але ціну ми не диктуємо. Якби ми диктували ціни, то цибуля не була б по 15 гривень. Була максимум 8 гривень. Ми продали б її по 6 гривень, націнка на реалізацію десь 2 гривні – 8 гривень це максимум. І стабільно.

Звідки високі ціни? От у нас на рівні рентабельності цибуля 2,5-3 гривні, а в магазині 10-15. Це працюють “перекупи”. Це ж потрібно Уряду дивитись за цим.



– Ваше фермерське господарство вирощує неймовірну кількість овочів, чи є серед них щось нове, незвичайне?

– Цього року вперше почали садити невеличкі гарбузи голландської селекції. Вони мають великий попит, особливо в крупних містах. Такий гарбуз дуже корисний його можна готувати з м’ясом і овочами.

Однак найголовніше – у нас є плани зайнятися переробкою і гарбузів, і багато іншого. Збираємось робити і гарбузовий сік, і томатний сік, і яблучний, і сік з моркви та буряка. Але для цього потрібна бодай моральна підтримка від держави.



– Чи відчув ваш регіон вплив цьогорічної літньої посухи?

– Так. В нас на Херсонщині в деяких місцях зачепило. Іще б 3-4 дня і згоріли б вся озима пшениця, озимий ячмінь, яровий ячмінь. Два дощики пройшло – і врожай врятовано.

У нас на Херсонщині дуже багато фермерів. І якщо раніше вирощували ті ж самі томати 40-50 тонн, зараз – 80-120.

Але нажаль все насіння закордонне, технології теж закордонні. Вітчизняного нічого немає – знищено! А в нас наука сильна і вчені є, але вони абсолютно без фінансування.

Буде сильна наука – буде сильний аграрій.

 

Людмила Калита,  SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!