Стало відомо як безсніжна морозна погода вплине на врожай озимих культур

0 1 534

Безсніжна морозна погода не позначиться на врожаї озимих культур у 2021 році. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

“Хочу сказати, що така погода є абсолютно нормальною для грудня… Морози (без снігу) шкоди озимим культурам не можуть нанести”, – сказала вона.

За словами Адаменко, зараз близько 8-10% усіх посівів озимих культур знаходяться в групі ризику з вимерзання.

Водночас можливе вимерзання більшої частини врожаю в Луганській області через низький рівень вологості ґрунту.

Однак Адаменко зазначила, що в період з 10 по 17 грудня очікується середньодобова температура від-2 до +2 градусів, тому, за попередніми прогнозами, погода ніяким чином не вплине на врожай озимих культур.В цілому, за прогнозом погоди, зима не буде дуже холодною і сніжною, проте з контрастами. Зокрема, періоди сильних морозів змінюватимуть різкі підвищення температур до аномальних показників за довгостроковими прогнозами погоди синоптиків у той час, як в 2020 календарна зима збіглася з приходом в Україну сибірського антициклону з сильними морозами і снігопадами.

Про це розповів директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда. За його словами, в Україні кліматична ситуація аналогічна тій, що і в світі. Темпи зростання температури повітря випереджають глобальні показники.

“Поточний рік, швидше за все, увійде в п’ятірку з найбільшою середньорічною температурою в Україні… Процес загального потепління для України характерний, він триває і ніщо його поки не зупинить”, – сказав Кульбіда.

 

SEEDS.org.ua за інформацією ukranews

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!