Тепер до кредитних спілок зможуть долучатися фермерські господарства, кооперативи та мікропідприємства

0 267

Верховна Рада України ухвалила нову редакцію Закону «Про кредитні спілки» (№5125). Депутати повністю переписали чинний закон про кредитні спілки, який був ухвалений понад 20 років тому і суттєво застарів, пише SEEDS.

Ухвалення нового законопроєкту стало необхідним після ліквідації Національної комісії, що здійснювала держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг, та «спліту» її повноважень між Національним банком і Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.


Закон передбачає розширення членства в кредитних спілках. Якщо зараз до їх складу можуть входити лише фізичні особи, то, за новим законом, до кредитних спілок зможуть долучатися фермерські господарства, кооперативи, профспілки, релігійні організації, ОСББ та мікропідприємства, пише LIGA.net.


Також розширяється перелік послуг спілок. Так, члени кредитних спілок, не звертаючись до банку, зможуть переказувати кошти, оплачувати послуги компаніям-постачальникам, здійснювати обмін валют.

Запроваджуються коригувальні заходи та заходи раннього втручання. Це дозволить виявляти та реагувати на проблеми у діяльності кредитної спілки на ранніх етапах, щоб уникати турбулентності на ринку.

Врегульовується процедура виходу кредитних спілок із ринку. Такий крок захистить права членів кредитної спілки від недобросовісних учасників ринку.

Читайте також: Після втрати Каховської ГЕС найпершим на півдні України відновиться виробництво овочів та фруктів

Розширюється перелік інструментів для підтримання фінансової стійкості та ліквідності кредитних спілок тощо.


Станом на початок 2023 року в Україні було 162 кредитні спілки із загальними активами 1,29 млрд грн.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!