Фермер з Тернопільщини вирощує  виноград просто неба та у теплиці, тепличний – менше хворіє

0 1 121

Віктор Вітомський з міста Кременець вирощує виноград вже не перший рік. Хоч на Тернопільщині для винограду замало високих температур, біля його дому ростуть аж 120 сортів сонячної лози, пише SEEDS.

Деяк ростуть просто неба, деякі – в теплиці. Для відкритого гурту фермер радить ранні сорти, пізні в регіоні не встигають дозріти. Серед великої кількості сортів має свої, улюблені.

“Мені подобається такий сорт, як “Красавчик” Олега Писанки селекціонера з Нікополя, “Аркадія” – давно відомий сорт, я може перечислити багато. “Слава Україні” – дуже хороший сорт, із мускатом ягоди, грона величезні. До 2 кілограмів можуть бути.

Сорт “Слава Україні” суперурожайний і викидає по 3 грона, але я перед цвітінням на одному пагоні залишаю тільки одне гроно, щоб він вчасно в наших умовах дозрів. Ягода буде під 20 грам величиною, грона витягують великі”, – розповів Віктор Вітомський Суспільному.

Щодо винограду в теплицях, там, за словами фермера, виноград значно менше хворіє. Проте, без хімікатів тут не обійтись. До цвітіння винограду господар використовує хімічні препарати, після – біопрепарати.“У теплицях я працюю з сіркою колоїдною. Я її просто по ґрунту розбризкую, теплиця закрита, там гаряче, та сірка випаровується і тими парами вона вбиває всі грибки, комашки, кліщі.

Чим теплиця хороша? Він раніше достигає. Я в теплиці можу садити і пізні сорти, для зимового зберігання для себе, для сім’ї. Перед самими морозами зрізав, поклав у холодному приміщенні і ми на новий рік, і майже до весни їмо виноград свій”, – каже виноградар.

Читайте також: Господар з Чернігівщини вирощує цукрову кукурудзу і переконує, що на цьому можна непогано заробляти

Зазвичай, перший врожай із теплиць Віктор Вітомський збирає вже на початку серпня. Той виноград, що росте просто неба, достигає вкінці літа або на початку вересня.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!