Тепличники Закарпаття відмовляються від опалення теплиць заради солідної економії

0 1 478

Закарпатський фермер Олександр Балог із вирощування огірків у опалюваних теплицях перейшов на вирощування без опалювання, але на кокосовому субстраті. Отримав ушестеро менші витрати, а меншу вартість більш пізньої продукції компенсував збільшенням валу.

За словами Олександр Балога, відмовитися від вирощування огірків у опалюваних теплицях його заставили хвороби та шкідники, які з’явилися на 5-й рік вирощування на ґрунті.

“Два роки тому ми збудували плівковий блочний тунель площею 2400 м2 без обігріву. Тепер можу стверджувати напевно: витрати на вирощування огірків у тунелі без обігріву вдесятеро менші, ніж у теплиці з обігрівом”, – сказав він.

Огірки в тунелі без обігріву плодоносять із 20-го травня до кінця листопада. У травні ціна огірків набагато нижча, ніж у березні, коли плодоносять огірки в теплицях з обігрівом. Але прибуток у тунелі отримують за рахунок значного валу продукції: урожайність однієї рослини становить 6 кг, на одному квадратному метрі мають 3,5 шт. рослин, тобто в підсумку маємо врожайність 21 кг/кв. м.

Огірки реалізують оптовим покупцям. У травні оптова ціна зеленців становила 18–20 гривень за кіло, у середині липня — 10 грн/кг, пізніше — 4–5 грн/кг. Найвищу ціну – 30 грн/кг – отримували за огірки в листопаді.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!